ZOO Olomouc + zámek Plumlov

ZOO Olomouc - Bontour

Nejprve zavítáme na neobvyklý zámek Plumlov. Poté se vydáme se za zvířaty do zoologické zahrady Olomouc. A nakonec si prohlédneme historické centrum Olomouce.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.30 z Brankovic, v 8.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Prohlídka zámku Plumlov.
  • Návštěva ZOO Olomouc, poté prohlídka města.
  • Návrat do Brna kolem 19.00.

Cena

  • 330 Kč dospělí
  • 300 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a technického průvodce.

Zámek Plumlov

Zámek Plumlov býval původně hradem, než byl přestavěn na zámek, a stojí ve stejnojmenném městě v okrese Prostějov. Založen byl na přelomu 13. a 14. století. Na počátku 17. století byl požárem poškozený hrad opraven a získal kvalitní bastionové opevnění. Zámek má ve své konečné podobě neobvyklý vzhled, neboť jeho rozměry byly voleny se zřetelem k projektované čtyřkřídlé stavbě. Budova má celkem 6 nadzemních podlaží se dvěma patry a třemi mezipatry.

ZOO Olomouc - Bontour

ZOO Olomouc

ZOO Olomouc chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích a rozkládá se na rozloze 42,5 hektaru. Nabízí možnost prohlídky mnoha vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích. Dalšími atrakce mi jsou okružní jízda vláčkem nebo  32 metrů vysoká vyhlídková věž, kterou žádná jiná ZOO nemá, a z níž lze vidět město Olomouc i baziliku na Svatém kopečku. V červenci 2013 byla otevřena první část nového safari. Olomoucká ZOO se specializuje na žirafy, africké kopytníky, severskou faunu a mořská akvária. Raritou je obří žraločí akvárium – největší svého druhu u nás.

Historická Olomouc

Olomouc je známá svými památkami. Její historické jádro je městskou památkovou rezervací. Olomouc byla ve středověku centrem Moravy, do třicetileté války třetím největším městem zemí České koruny (po Praze a Vratislavi) a největším městem na Moravě. Dnes je sídlem arcibiskupství a metropolity moravské církevní provincie, a také centrem pravoslavné církve na Moravě. Pro svou atmosféru a historické pamětihodnosti je Olomouc vyhledávaným střediskem mezinárodních konferencí a festivalů a cílem turistů.

Olomouc - Bontour
ZOO Olomouc + zámek Plumlov
3.5 (70%) 2 vote[s]