Poznejte krásy naší vlasti

Naši nádhernou vlast jistě stojí za to poznávat. Jen málokde na světě můžete shlédnout tolik historických pamětihodností, tak nádherné hrady a zámky, které vás vyzývají snít o dobách dávno minulých. Díky našim jednodenním výletům však nikoli zapomenutých. Nejen zahraniční destinace jsou atraktivní, i v České republice se jistě najdou krásná místa, která jste ještě nenavštívili.

Peklo čertovina - Bontour

Z pohádky do pohádky – pohádkové Peklo Čertovina a návštěva pohádkové vesničky

Vypravíme se za čerty do unikátního podzemního Pekla Čertovina. V pohádkové vesničce si prohlédneme domečky dobře známých postav z pohádek.
Pá 21. 2. 2020 (od 350 Kč)
Další termín: 9.4.
Karlštejn - Bontour

Hrad Karlštejn a zámek Zbiroh

Výlet za naší slavnou historií. Poznejte s námi nejvýznamnější hrad české historie - královský Karlštejn. Poté se vydáme za templáři na zámek Zbiroh.
Ne 8. 3. 2020 (od 600 Kč)
Lány, Lidice, bazilika v Boleslavi

Lány, Lidice, bazilika v Boleslavi

Výlet po stopách nedávné i dávnější české historie. Navštívíme Muzeum TGM v Lánech, památník v obci Lidice a baziliku sv. Václava v Boleslavi.
Ne 15. 3. 2020 (od 650 Kč)
Hřebčín Napajedla - Bontour

Hřebčín Napajedla a ZOO Lešná

Hřebčín Napajedla je největším chovatelem anglického plnokrevníka v České republice. ZOO Lešná je zase se svou Zátokou rejnoků ojedinělým úkazem v celé Evropě.
Ne 29. 3. 2020 (od 380 Kč)
Zázrak z medu - Marlenka a návštěva Kopřivnice

Zázrak z medu – Marlenka a návštěva Kopřivnice

Nejprve ochutnáme slavné výrobky Marlenka, a poté budeme obdivovat historické vozy Tatra. V kopřivnickém muzeu si prohlédneme i netradiční expozici věnovanou manželům Zátopkovým.
Ne 29. 3. 2020 (od 460 Kč)
Modrotisk Danzinger, zámek Kunštát, jeskyně Rudka

Modrotisk Danzinger, zámek Kunštát, jeskyně Rudka

Navštívíme jednu z mála dochovaných původních dílen modrotisku na světě. Podíváme se i na zámek Kunštát a do tajemné jeskyně Blanických rytířů.
So 4. 4. 2020 (od 240 Kč)  
Zámek Vizovice - Bontour

Zámek Vizovice, Zámek Napajedla a Baťovo muzeum obuvi

Prohlédneme si dva krásné zámky moravské historie - Vizovice a Napajedla. A navštívíme rovněž fascinující muzeum obuvi Tomáše Bati s vlastním "mrakodrapem".
Ne 5. 4. 2020 (od 450 Kč)  
Nové Hrady - Bontour

Zámek Nové Hrady, Třebechovice

Prohlédneme si nádherný rokokový zámek Nové Hrady se stálou expozicí starožitného nábytku. Budeme obdivovat i unikátní národní památku - Třebechovický Proboštův betlém.
Pá 10. 4. 2020 (od 370 Kč)  
Zámek Nelahozeves - Bontour

Zámek Nelahozeves a výstup na horu Říp

Prohlídku nádherného zámku Nelahozeves doplníme návštěvou rodného domu Antonína Dvořáka. Poté vystoupáme na slavnou horu Říp a budeme obdivovat výhled na okolní krajinu.
So 11. 4. 2020 (od 620 Kč)
Zámek Zbiroh - Bontour

Hrady Žebrák a Točník, zámek Zbiroh – hradní okruh

Po návštěvě dvou hradů Žebrák a Točník se vydáme na zámek Zbiroh. Tam prozkoumáme prastarou hradní kapli i tajemné a magické podzemní kobky.
So 11. 4. 2020 (od 630 Kč)
Hluboká - Bontour

Hluboká a Kratochvíle

Navštivte s námi dva z nejkrásnějších zámků České republiky. Těší se na vás romantický gotický zámek Hluboká a renesanční klenot zámek Kratochvíle.
Ne 19. 4. 2020 (od 540 Kč)  
Papouščí ZOO Bošovice, zřícenina hradu Děvičky, zámek Mikulov

Papouščí ZOO Bošovice, zřícenina hradu Děvičky, zámek Mikulov

Návštěva jediné papouščí ZOO v Evropě slibuje nevšední zážitek. Zavítáme i na zříceninu gotického hradu Děvičky a prohlédneme si nádherný zámek v Mikulově.
Ne 19. 4. 2020 (od 290 Kč)
Stezka v oblacích - Bontour

Stezka v oblacích + Mamutí horská dráha

Projděte se s námi v oblacích! Vyhlídková stavba Stezka v oblacích nabízí mnoho atrakcí a nádherný výhled. Mamutí horská dráha je adrenalinovou záležitostí.
Ne 26. 4. 2020 (od 500 Kč)
Průhonické zahrady, zámek Troja, botanické zahrady v Troji

Průhonické zahrady, zámek Troja, botanické zahrady v Troji

Nádherné parky a zahrady budeme obdivovat v Průhonicích. V Troji nejprve navštívíme místní barokní skvost, a poté se vydáme do slavné botanické zahrady.
Ne 26. 4. 2020 (od 460 Kč)
Africké muzeum - Bontour

Holice – Africké muzeum, Pardubice – závodiště a muzeum perníku

Navštívíme Africké muzeum Dr. Emila Holuba. V Pardubicích si prohlédneme místní slavné dostihové závodiště a zastavíme se v muzeu perníku a pohádek.
Pá 1. 5. 2020 (od 500 Kč)  
ZOO Praha - Bontour

Praha s návštěvou ZOO v Tróji

V pražské ZOO si užijí malí i velcí, pro každého se tu něco najde. Pro zájemce bude k dispozici prohlídka Prahy s průvodcem.
So 2. 5. 2020 (od 450 Kč)
Zámek Boskovice, hrad Svojanov, hrad Pernštejn

Zámek Boskovice, hrad Svojanov, hrad Pernštejn

Nádherný zámek v empírovém stylu nás čeká v Boskovicích. Hrad Svojanov je jedním z nejstarších hradů Česka. Hrad Pernštejn zase jedním z nejzachovalejších.
Ne 3. 5. 2020 (od 260 Kč) 
Karlova Studánka - Bontour

Vrbno pod Pradědem – exkurze ve sklárně, jeskyně Na Pomezí, Karlova Studánka

Ve Vrbně pod Pradědem si prohlédneme tradiční výrobu skla, budeme obdivovat krápníky v jeskyních Na Pomezí a podíváme se i do Karlovy Studánky.
Ne 24. 5. 2020 (od 540 Kč)
Tábor - Bontour

Čapí hnízdo a Tábor

Pojeďte se s námi podívat do ojedinělé stavby Čapí hnízdo. Následně se vydáme po stopách husitů na prohlídku města Tábor a hradu Kotnov.
Ne 28. 6. 2020 (od 560 Kč)