Zázrak z medu – Marlenka a návštěva Kopřivnice

Nejprve ochutnáme slavné výrobky Marlenka, a poté budeme obdivovat historické vozy Tatra. V kopřivnickém muzeu si prohlédneme i netradiční expozici věnovanou manželům Zátopkovým.

So 1. 8. 2020 (od 460 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brankovic, v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 19.00.

Cena

  • 480 Kč dospělí
  • 460 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a technického průvodce.

Návštěvnické centrum Marlenka

Jedinečná možnost nahlédnout do “kuchyně” a podívat se, jak se vyrábí na unikátní výrobní lince medové dorty Marlenka, kuličky Marlenka a další výrobky. Během přibližně 90minutové prohlídky se seznámíte s historií a vývojem společnosti a ochutnáte všechny výrobky, včetně originální kávy Marlenka Café. Na závěr prohlídky si za zvýhodněnou cenu můžete medové výrobky Marlenka také zakoupit.

Muzeum Tatra

Technické muzeum Tatra dokumentuje vznik a historický vvývoj prvních dopravních prostředků v Rakousku-Uhersku. Jedná se o velkolepou sbírkou těch nejkrásnějších automobilů a zajímavostí. Uvidíte Aerodynamické vozy, které svým designem ovlivnily celosvětový vývoj automobilů, vozy se vzduchem chlazeným motorem, prototyp motorových saní, osmiválcový tankový motor, akrobatický dvouplošník, motorový vagón “Slovenská strela”, podvozky, karosářské studie, ceny z řad soutěží a závodů z celého světa a samozřejmě vůbec první automobil “Präsident”. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity.

Expozice Zátopkových

Expozice Emila a Dany Zátopkových se liší od klasického ztvárnění výstav. Moderní výstava vám představí slavnou olympijskou dvojici velmi moderním způsobem. Symbolika atletického oválu se stupni vítězů, rozfázované postavy obou sportovců a letícího oštěpu, neobvyklé prvky, hra světel a stínů… To vše vás nutí pohrát si s fantazií a přenést se do role diváka sledujícího sportovní souboj. Nechybí zde Zátopkovo startovní číslo z legendárních OH v Londýně, reprezentační bunda, původní fotografie, životopisy, výsledkové listiny, trofeje, medaile, upomínkové předměty. Svou důležitost zde má dokumentární film vzniklý ve spolupráci s finskou TV, sestříhaný do délky 14 minut a šest vteřin. Právě tolik potřeboval kopřivnický rodák Emila Zátopek ke světovému rekordu na 5 km.