Zámky Dolního Rakouska

Zámek Eckartsau - Bontour

Fascinující putování po zámcích Dolního Rakouska nacházejících se v jedné z posledních nezastavěných lužních krajin ve střední Evropě.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Zámek Marchegg

Prohlédneme si Marchegg, což je barokní zámek ve městě Marchegg v okrese Gänserndorf v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy. Stavba, původně městský hrad v severozápadním rohu marcheggských hradeb, byla zbudována po bitvě u Kressenbrunnu, v níž vojska českého krále Přemysla Otakara II. porazila 12. července 1260 armádu uherského krále Bély IV. Od roku 1959 zde bylo po dvou velkých renovacích zřízeno nádherné lovecké muzeum.

Zámek Marchegg - Bontour

Zámek Orth

Vodní hrad se čtyřmi věžemi, jejž vybudoval jeden z Lengenbacherů, mocné šlechtické rodiny, je poprvé uveden v dokumentech z roku 1201. Hrad byl v roce 1529 během prvního tureckého obléhání Vídně zničen. Posléze jej obnovil hrabě Mikuláš ze Salmu (1459–1530) v renesančním slohu. V 17. století byl dvůr využíván při honitbách a v letech 1679 a 1680 byl přestavěn v barokním slohu. Orth byl v roce 2005 opraven a stal se sídlem a centrem Národního parku Donau-Auen a čtyř muzeí. Národní park Donau-Auen chrání jednu z posledních nezastavěných lužních krajin ve střední Evropě. Návštěvnické centrum umístěné v zámku Orth zve jako „Brána do luhů“ k lepšímu poznání fascinujícího světa dunajských lužních lesů.

Lovecký zámek Eckartsau

Tento zámek s nádherným parkem je doslova vložený do lužního lesa. Byl loveckým zámkem císaře, život jeho obyvatel byl velmi napínavý a byl součástí tehdejší dunajské monarchie. V letech 1918/19 byl posledním sídlem císaře Karla a jeho manželky Zity v Rakousku. V císařských pokojích tady díky speciálním prohlídkám zažijete atmosféru panování následníka trůnu Franze Ferdinanda.

Zámek Eckartsau - Bontour

Program

  • Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín

  • 1. 5. 2018 (úterý)

Cena

  • 480 Kč dospělí
  • 450 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Zámky Dolního Rakouska
4.4 (88%) 5 votes