Zámek Vizovice, Zámek Napajedla a Baťovo muzeum obuvi

Zámek Vizovice - Bontour

Prohlédneme si dva krásné zámky moravské historie – Vizovice a Napajedla. A navštívíme rovněž fascinující muzeum obuvi Tomáše Bati s vlastním “mrakodrapem”.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo), v 8.30 z Brankovic.
  • Příjezd kolem 18.00 do Brankovic a dále směr Brno.

Cena

  • 480 Kč dospělí
  • 450 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem a technického průvodce.

Zámek Vizovice

Prohlídka zámku z 18. století zahrnuje 24 pokojů. Interiéry jsou bohatě vybaveny hodnotným nábytkem ve stylu baroka, rokoka, empíru a klasicismu. Vedle kvalitního nábytku se v pokojích nachází množství porcelánu různé provenience, orientálních předmětů a nejhodnotnější díla zámecké obrazárny. K nejsilnějším zážitkům patří návštěva reprezentačního sálu s působivou nástěnnou výmalbou a mimořádně kvalitním gobelínovým sedacím souborem, který je i v současnosti využíván ke slavnostním příležitostem.

Zámek Napajedla - Bontour

Zámek Napajedla

Zámek Napajedla s rozlehlým zámeckým parkem je jednou z architektonických dominant moravského města Napajedla. Byl postaven v letech 1764 – 1769 dle návrhu a pod vedením brněnského architekta Františka Antonína Grimma. Dnes je celý areál chráněn jako kulturní památka České republiky. Vnitřním prostorům Zámku dominuje kruhový zrcadlový sál, který sloužil především pro přijímání návštěv nebo jako taneční sál při slavnostních příležitostech. Dále je zde salonek holandských mistrů, barokní salonek, rozlehlá zámecká jídelna a zámecká kaple.

Baťovo muzeum obuvi

V Baťově muzeu si prohlédneme prezentaci historie firmy Baťa od jejího vzniku v roce 1894 až do roku 1948. Díky staré ševcovské dílně a výrobní obuvnické lince z 30. let 20. století je zde názorně zachycen pokrok ve výrobě obuvi. Velký prostor je věnován sbírce obuvi s více než 600 exponáty. Představena je nejen produkce firmy Baťa, ale také kolekce bot exotických a historických, přičemž nejstarší originál se datuje do roku 1588.

Budeme mít rovněž možnost prohlídky 21. budovy, tzv. mrakodrapu, bývalé administrativní budovy firmy Baťa. Prohlídka zahrnuje vyjížďku historickým výtahem.

Muzeum obuvi Zlín - Bontour