Zámek Nelahozeves a výstup na horu Říp

Zámek Nelahozeves - Bontour

Prohlídku nádherného zámku Nelahozeves doplníme návštěvou rodného domu Antonína Dvořáka. Poté vystoupáme na slavnou horu Říp a budeme obdivovat výhled na okolní krajinu.

Ne 5. 7. 2020 (od 620 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • V 11.00 prohlídka zámku Nelahozeves.
  • Kolem 14.30 příjezd k hoře Říp – zastavíme na Podřipském parkovišti, výstup na horu cca 1 km. Na vrcholu možná prohlídka: Rotunda sv. Jiřího a sv. Vojtěcha. Osobní volno – restaurace.
  • Odjezd v 17.00, příjezd do Brna kolem 20.00.

Cena

  • 650 Kč dospělí
  • 620 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem a služby průvodce.

Zámek Nelahozeves

Při prohlídce zámku Nelahozeves budeme obdivovat stálou zámecká expozici “Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů”, která ilustruje, jak vypadal život urozené rodiny v 19. století. Interiéry dvanácti pokojů inspirované dobou 10. knížete z Lobkowicz, Ferdinanda Zdenka (1858–1938), představují pánskou a dámskou ložnici, jídelnu, hudební pokoj, rodinnou kapli a knihovnu, v níž jsou příležitostně vystavovány ukázky vzácných knih a rukopisů z roudnické Lobkowiczké knihovny. Tato knihovna čítá 65 000 svazků a dnes je spolu s hudebním archivem umístěna v prostorách zámku.

Zámek Nelahozeves - Bontour
Rodný dům Antonína Dvořáka - Bontour

Rodný dům Antonína Dvořáka

Nelahozeves, to není jen zámek, ale především Antonín Dvořák. V obci naleznete jeho rodný dům, kterým nás provede zámecký průvodce. Na náměstí je rovněž k vidění krásná socha „Zamyšlený“ zobrazující zamyšleného Antonína Dvořáka. V kostele sv. Ondřeje hrával malý skladatel na kůru.

Hora Říp

Povídá se, že každý správný Čech by měl alespoň jednou za život absolvovat výstup na horu Říp a pokochat se okolní krásou. Na Řípu máte k dispozici hned několik vyhlídek na krajinu v okolí – celkem čtyři. Navštívit můžete rovněž rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha nebo turistickou chatu, která zde stojí od roku 1907.

Hora Říp - Bontour