Zámek Náchod, muzeum Dr. Emila Holuba

Zámek Náchod - Bontour

Navštivte s námi renesanční zámek Náchod, pod nímž se prohánějí medvědi. A pravou Afriku zažijete v muzeu Dr. Emila Holuba v Holicích.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Náchod – prohlídka zámku

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Původně gotický hrad založený v polovině 13. století byl na přelomu 16. a 17. století přestavěn na renesanční zámek. Svou dnešní architektonickou podobu získal zámek během úprav v 17. a 18. století. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy. Zámek je obkloben rozsáhlým anglickým parkem, který je plný starých cizokrajných stromů, které vytvářejí tajuplné a romantické prostředí pro dlouhé procházky. Na okraji parku v bývalém hradním příkopu se nachází medvědárium, které v současnosti obývají dva medvědi – Dáša a Ludvík.

Zámek Náchod - Bontour
Africké muzeum - Bontour
Africké muzeum - Bontour

Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Unikátní expozice, která prošla roku 2012 významnou přestavbou, představuje multimediální prostor s domorodou vesničkou, savanou a funkčními Viktoriinými vodopády, který má návštěvníkům zprostředkovat osobní zážitek z afrických cest. Dominantou zadního sálu se staly Viktoriiny vodopády. Zde si lidé mohou sednout a dopřát si dvou až pětiminutový zájezd do Afriky – uslyší téct řeku Zambezi, povykovat různá zvířata a za zvuku domorodých bubnů se přenesou do domorodé vesnice. Ve vodě plavou živé ryby a nad hlavami návštěvníků by měli létat ptáci. U vodopádu, který tvoří 16 skleněných desek, bude na návštěvníky dopadat jemná suchá mlha, která představuje kapky odrážející se ze zurčícího kotle Viktoriiných vodopádů. Centrální prostor muzea je nově otevřený, je odtud přístup do několika kójí, které představují jednotlivé etapy z cest a života známého cestovatele. V africké savaně se nacházejí vycpaná zvířata, včetně Holubova oblíbeného lva Prince. K vidění je také krátký film o Emilu Holubovi.

Program

  • Odjezd v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 20.00.

Termín

  • 7. 4. 2018 (sobota)

Cena

  • 540 Kč dospělí
  • 510 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Zámek Náchod, muzeum Dr. Emila Holuba
Ohodnoťte stránku.