Zámek Mníšek pod Brdy, zámek Březnice, klášter Sázava

Mníšek pod Brdy - Bontour

Výlet za minulostí a duchovní atmosférou. Navštívíme klasicistní zámek Mníšek pod Brdy, renesanční zámek Březnice i místo, kde svatý Prokop oral s čertem.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Cena

  • 580 Kč dospělí
  • 550 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Zámek Mníšek pod Brdy

Prohlédneme si klasicistní zámek Mníšek pod Brdy se třemi nárožními věžemi. Zámek leží v centru města, přitom je obklopen parkem s rozlehlým rybníkem. Býval sídlem nižší šlechty, která tu setrvala až do období první republiky. A právě atmosféru této doby můžete na zámku zažít. Prohlídkové trasy vás provedou reprezentačními místnostmi se zámeckou kaplí nebo soukromými pokoji posledních majitelů z rodu Kastů.

Mníšek pod Brdy - Bontour

Zámek Březnice

Renesanční zámek Březnice svou dispozicí nezapře, že vznikl přestavbou středověké tvrze. V interiérech zámku naleznete kromě rodových galerií také zbrojnici s bohatou sbírkou chladných zbraní a loveckých pušek Hanuše z Kolovrat. Expozice zahrnuje i tzv. Lokšanskou knihovnu z roku 1558 – nejstarší dochovanou renesanční zámeckou knihovnu v Čechách. Za prohlídku stojí i bylinková zahrada a anglický park.

Klášter Sázava

Místo, kde svatý Prokop oral s čertem aneb pouť za svatým Prokopem od středověku až do současnosti. V klášteru Sázava uslyšíte mnoho příběhů a uvidíte pestrou mozaiku architektury a uměleckých předmětů z různých slohových období a historických etap. Tento dnes již bývalý klášter s bezmála tisíciletou tradicí je doslova prodchnut duchovní atmosférou a dávnými příběhy. V rozsáhlém areálu najdete místo pro relaxaci, poučení i mystické rozjímání.

Klášter Sázava - Bontour