Zámek Milotice, výroba čajů Čejkovice

Zámek Milotice - Bontour

Poznejte s námi perlu jihovýchodní Moravy – barokní zámek Milotice. Následně se vydáme na exkurzi do výrobny voňavých bylinkových čajů Sonnentor v Čejkovicích.

Ne 12. 7. 2020 (od 260 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Milotice – prohlídka zámku.
  • Oběd v blízkosti zámku.
  • Exkurze ve výrobně čajů Sonnentor (asi 1,5 hod.)

Cena

  • 290 Kč dospělí,
  • 260 Kč děti a senioři.

Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem a služby průvodce.

Cena nezahrnuje exkurzi ve výrobně čajů s ochutnávkou 100 Kč, bez ochutnávky 40 Kč. Vstupné do zámku asi 90 Kč pro seniory.

Zámek Milotice

Zámek Milotice, přezdívaný “perla jihovýchodní Moravy”, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova. Barokní stavba zámku v Miloticích vznikla na místě středověké tvrze ve druhé polovině 17. století, ale její konečná podoba pochází z první poloviny 18. století. Posledními soukromými držiteli milotického zámku byl rod Seilernů, jemuž byl majetek konfiskován na základě Benešových dekretů. Veřejnosti byl zámek zpřístupněn již roku 1948. Přibližně od poloviny 60. let 20. století probíhaly úpravy interiérů zámku, v roce 1974 byla nová instalace hotova a návštěvníkům byla nabídnuta stylizovaná prohlídková trasa, akcentující barokní epochu, která byla ze společenského hlediska pro Milotice nejvýznamnější. V současné době je zde k vidění náročně komponovaný celek zámeckého areálu s čestným nádvořím, jízdárnou, konírnou, dvěma oranžériemi, francouzským parkem a přilehlou bažantnicí.

Zámek Milotice - Bontour

Čejkovice – výrobna čajů Sonnentor

Bylinkový ráj v Čejkovicích nabízí zážitkovou exkurzi v moderním závodě na zpracování čajů a koření. Průvodci vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostorami, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek z regionálních ekofarem až po samotnou výrobu v čejkovickém provozu. Bylinkový ráj je místem, kde spolu se svými blízkými můžete nasát neopakovatelnou atmosféru. V krátkém filmu se také seznámíte s prací i filozofií Sonnentoru.