Záměk Mělník, výstup na horu Říp, Zámek Brandýs nad Labem

Zámek Mělník - Bontour

Navštívíme dva bývalé hrady, přestavěné na zámky – Mělník a Brandýs nad Labem. Vystoupáme i na horu Říp, kde se pokocháme okolní krajinou.

So 11. 5. 2019 (od 620 Kč) – OBSAZENO

Program

  • Odjezd v 5.30 z Brankovic, v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 21.00.

Cena

  • 650 Kč dospělí
  • 620 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a technického průvodce.

Zámek Mělník

Mělník je hrad přestavěný na zámek na vrchu nad řekou Labe. Tvoří tak jednu z dominant města Mělníka. Dochovaná podoba je výsledkem barokní přestavby a pozdějších úprav. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. Na zámku jsou dodnes patrné prvky historických slohů románského, gotiky (pozdně gotická zámecká brána), renesance (severní křídlo zámku s dvoupatrovou lodžií) a baroka. Veřejnosti jsou přístupné zejména ty části zámku, kde jsou shromážděny umělecké sbírky mělnické větve Lobkoviců. Zde jsou k vidění malby českých barokních mistrů, např. Karla Škréty, Petra Brandla, Jana Jiřího Heintsche, Jana Kupeckého, Jana Kryštofa Lišky, Jana Petra Molitora, Ignáce Viktorina Raaba, Václava Vavřince Reinera ad.

Zámek Mělník - Bontour
Hora Říp - Bontour

Hora Říp

Povídá se, že správný Čech a Češka by měli aspoň jednou za život svůj výstup na horu absolvovat a pokochat se okolní krásou. Na Řípu máte k dispozici hned několik vyhlídek na krajiny v okolí – celkem čtyři. Navštívit můžete rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha nebo turistickou chatu, která zde stojí od roku 1907.

Zámek Brandýs nad Labem

Zámek Brandýs nad Labem je významná renesanční památka se skvostnými sgrafity, kde v průběhu pěti staletí pobývali všichni panovníci Habsburské dynastie. Zámek byl oblíbeným letním sídlem císaře Rudolfa II., loveckým zámkem císaře Karla VI. a osudovým zámkem císařovny Marie Terezie. Byl rovněž hlavním stane císaře Františka I. v čase napoleonských válek, sběratelským muzeem arcivévody Ludvíka Salvátora a nejmilejším zámkem posledního císaře a českého krále Karla I. Rakouského. Také vy se můžete stát hosty na brandýském zámku při prohlídce v původních císařských komnatách, v apartmánu blahoslaveného Karla I. a císařovny Zity, v zámecké knihovně toskánských Habsburků, v expozici uniforem a zbraní císařské kavalerie, v zámecké obrazárně.

Záměk Mělník, výstup na horu Říp, Zámek Brandýs nad Labem
5 (100%) 1 vote[s]