Zámek Hořovice – zámek Březnice – zámek Zbiroh a Templáři

Zámek Hořovice - Bontour

Pojeďte s námi navštívit hned tři zajímavé a nepříliš známé zámky – barokní zámek Hořovice, renesanční zámek Březnice, a nakonec templářský zámek Zbiroh.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.00.

Cena

  • 630 Kč dospělí
  • 600 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Zámek Hořovice

Prohlédneme si raně barokní zámek, který v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna. Nejkrásnější reprezentační prostory zámku představují historii 18. a 19. století v komnatách pánů z Vrbna a Bruntálu, na které navazují knížecí apartmány hanavských.

Zámek Hořovice - Bontour

Zámek Březnice

Renesanční zámek Březnice svou dispozicí nezapře, že vznikl přestavbou středověké tvrze. V interiérech zámku naleznete kromě rodových galerií také zbrojnici s bohatou sbírkou chladných zbraní a loveckých pušek Hanuše z Kolovrat. Expozice zahrnuje i tzv. Lokšanskou knihovnu z roku 1558 – nejstarší dochovanou renesanční zámeckou knihovnu v Čechách. Za prohlídku stojí i bylinková zahrada a anglický park.

Zámek Zbiroh a Templáři

Poutavý příběh historie hradu a zámku Zbiroh, tajuplná minulost rytířů templářského řádu a okolnosti zdejšího téměř dvacetiletého pobytu Alfonse Muchy, který zde ve velkém sále namaloval svoji slavnou Slovanskou epopej. To vše Vám nabídne průvodce v rámci prohlídkového okruhu. Dnešní zámek vznikl z původního opevněného hradu, který byl založen na počátku 13. století. Za jeho zakladatele je považován Břetislav ze Zbirohu. Jednou ze zajímavostí je 163 metrů hluboká studna, která je nejhlubší zámeckou studnou v Evropě.

Zámek Zbiroh - Bontour