Zámek Hof + zámek Niederweiden

Bontour - Zámek Niederweiden

Navštívíme největší zámecký komplex Rakouska na venkově. Zámek Hof je jedním z nejskvostnějších sídel Habsburků a zámek Niederweiden je klenotem barokní architektury.

Zájezd byl odjet. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brankovic, v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 20.00.

Cena

  • 460 Kč dospělí
  • 420 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Císařský zámek Hof

Navštívíme největší zámecký komplex Rakouska na venkově. Jedná se o velkolepé umělecké dílo krajinné architektury a architektury budov. Originální mobiliář a umělecké předměty byly přivezeny zpět z celé Evropy a znovu propůjčují knížecím komnatám působivou nádheru. Za vidění stojí například krásná ložnice Marie Terezie zdobená hedvábnými výšivkami z Indie. Projít se můžete barokními terasovými zahradami s kobercem z pestrobarevných květů, které jsou přirovnávány k pařížskému Versailles. Milovníci koní si na své přijdou při prohlídce stáje Lipicánských běloušů, krom kterých je zde možné vidět jedinečné bílé oslíky s modrýma očima nebo vzácné maďarské koně Gidran.

Zámek Hof - Bontour
Zámek Niederweiden - Bontour

Zámek Niederweiden

Tento klenot barokní architektury navrhl v roce 1693 Johann Bernhard Fischer z Erlachu a v roce 1726 ho získal princ Evžen Savojský, jemuž sloužil jako základna pro velké lovecké společnosti. Díky lehkosti francouzského letohrádku a šarmu severoitalské panské vily oslňuje zámek zcela mimořádným půvabem. V přidružené kuchyni na přípravu jídel ze zvěřiny si lze snadno představit barokní pohodu sálající z hodovní tabule plné zvěřinových lahůdek.