Hřebčín Napajedla a ZOO Lešná

Hřebčín Napajedla - Bontour

Hřebčín Napajedla je největším chovatelem anglického plnokrevníka v České republice. ZOO Lešná je zase se svou Zátokou rejnoků ojedinělým úkazem v celé Evropě.

Ne 14. 6. 2020 (od 380 Kč)

Objednat si

Program

Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo), 8.30 z Brankovic.
Návrat kolem 18 hod. do Brankovic, dále směr Brno.

Cena

  • 400 Kč dospělí
  • 380 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Hřebčín Napajedla

Prohlédneme si stáje anglických plnokrevníků s průvodcem, uvidíme letošní hříbátka, ale třeba i koňský hřbitov a další zajímavosti. Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Od roku 1937 byl zapojen do svazku státních ústavů pro chov koní a bylo importováno 12 klisen, což významně ovlivnilo kvalitu chovu. V letech 1948 – 1989 měl napajedelský hřebčín výsadní postavení v chovu plnokrevníků a ze zdejší stáje vzešla celá řada dostihových šampionů vítězících po závodištích v celé Evropě.

Hřebčín Napajedla - Bontour
Zátoka rejnoků - Bontour

Krmení rejnoků v nejkrásnější moravské ZOO

Návštěvy zlínské ZOO Lešná nebudete litovat. Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala, Zátoka rejnoků, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park – to je prostředí zcela ojedinělé i v Evropě.
Zátoka rejnoků vznikla na místě bývalého pavilonu opic nedaleko zámku Lešná. Pavilon, který stál zhruba 30 miliónů korun, se stal domovem pro 20 mořských rejnoků druhu siba ománská. Tento druh obývá severozápadní část Indického oceánu, Arabské moře a Ománský záliv. Skupina je složená ze 2 samců a 18 samic ve věku 3 – 4 let.
Zátoka rejnoků je jedinečná i tím, že návštěvníci mají možnost si rejnoky sami nakrmit. Krmná dávka složená z krevet, kousků ryb nebo olihní stojí 30 Kč a prodává se přímo v expozici.