Zámek Ksiaž a Svídnice

Zamek Ksiaž - Bontour

Navštivte s námi polozapomenutá, ovšem nesmírně zajímavá místa v polském Slezsku – mohutný zámek Ksiaž a starobylé město Svídnice s množstvím fascinujících památek.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd ve 4.30 z Brankovic, v 5.30 hod. z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat kolem 22 hod. do Brna a dále směr Brankovice.

Cena

  • 730 Kč dospělí
  • 700 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Zámek Ksiaž

Zámek se měl nejspíš stát hlavním Hitlerovým sídlem. Oblíbil si ho i říšský vůdce SS Himmler a nacisté se v něm prý chystali instalovat Jantarovou komnatu.
Vznikl v letech 1288-1292 na rozkaz svidnicko-javorského knížete Bolka I. Přísného a v dávných kronikách byl nazýván “Clavis ad Silesiam” – klíčem ke Slezsku – chránil totiž důležitou obchodní stezku z Čech do Slezska. V období husitských válek, v letech 1428-29, byl dobyt husity a částečně zničen. Poslední renovace zámku proběhla v letech 1908-23.
V roce 1941 byl zámek zkonfiskován nacisty. Bylo to nejtragičtější období v jeho dějinách – byla vyvezena všechna cenná umělecká díla, nábytek a obsah zámecké knihovny. Pod zámkem byly vyhloubeny podzemní chodby a s největší pravděpodobností zde byl připravován hlavní stan Adolfa Hitlera. V současnosti patří Ksiaž k největším polským zámkům, má více než 400 místností.

Zámek Ksiaž - Bontour
Kostel Míru Svídnice - Bontour

Svídnice (polsky Świdnica)

Starobylé město, které najdeme na jihu polské části Slezska na území dnešního Dolnoslezského vojvodství. Pocházela odtud třetí manželka Karla IV. Anna Svídnická. Navštívíme zdejší Kostel Míru, který je zapsán ve světovém dědictví UNESCO. Základní kámen Kostela Míru sv. Trojice byl položený 23. srpna 1656. Kostel byl postavený v rekordní době. První mše se v něm sloužila již 24. června 1657.

Zámek Ksiaž a Svídnice
5 (100%) 1 vote