Wroclaw a Svídnice

Wroclaw - Bontour

Slezská metropole Wroclaw se pyšní unikátní architekturou, spoustou církevních staveb i ostrovů. Svídnice je dalším významným a historicky nesmírně cenným slezským městem.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 22.00.

Cena

  • 850 Kč dospělí
  • 800 Kč děti a senioři

Wroclaw

Jen málo míst za hranicemi je s naší vlastí tak silně spojeno jako slezská metropole Wroclaw (česky Vratislav). K českým zemím Wroclaw patřila už v 10. století, město samo bylo ostatně pojmenováno podle českého knížete Vratislava I. Ve městě najdete unikátní architekturu, spoustu církevních staveb i ostrovů. Téměř všechny významné památky jsou soustředěny v centru či v dosahu krátké procházky. K oblíbenosti Wroclawi velmi přispívá také řeka Odra, která městem protéká a dotváří jeho vzhled. Můžete se projít po 112 mostech a 12 ostrovech a odpočinout si v krásných poříčních parcích. Dohromady se skvěle dochovanou gotickou architekturou nejednoho napadne srovnání s italskými Benátkami.

Wroclaw - Bontour
Kostel Míru Svídnice - Bontour

Svídnice – kostel Míru

Město Svídnice (polsky Świdnica) leží několik desítek kilometrů od česko-polské hranice a ve středověku bylo po Vratislavi vždy druhým největším a nejvýznamnějším Slezským městem. Vydáme se do města, kde se narodila nejen česká královna a třetí manželka Karla IV., ale také matka následníka trůnu, budoucího krále Václava IV. Kromě středověkých památek si prohlédneme i jeden ze dvou dochovaných kostelů Míru v Evropě, který byl zapsán na seznam památek UNESCO.