Vídeň – Španělská jízdárna

Vídeň - Španělská jízdárna - Bontour

Návštěva úchvatného historického centra rakouské metropole a Španělské dvorní jízdárny. Jedinečná možnost nahlédnutí do tréninkové práce s lipicány a jejich souznění s hudbou.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • 10 – 12 pro zájemce návštěva Španělské jízdárny – ranní práce
  • Dále pro zájemce prohlídka centra města s průvodcem.
  • Dále pro zájemce návštěva Přírodovědného muzea.
  • Odjezd v 17.30 hod do Brna.

Cena

  • 400 Kč dospělí
  • 370 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nezahrnuje vstup do Španělské jízdárny, které činí cca 14 EUR pro dospělé, 10,5 EUR pro seniory a 7 EUR pro děti. Vstup do muzea 12 EUR dospělí, 10 EUR senioři, děti a studenti do 19 let zdarma.

Dvorní jezdecká škola

Španělská dvorní jezdecká škola ve Vídni je jedinou institucí na světě, kde se v nezměněné podobě ochraňuje a pěstuje vysoká škola jezdeckého umění od dob renesančních až po dnešek. Nezapomenutelný zážitek skýtá divákovi přesnost pohybu lipicánů v souznění s hudbou.

Ranní práce nabízí nahlédnutí do dlouholeté tréninkové práce s lipicány. V jejím rámci se procvičují jednoduché uvolňovací cviky a cvičení na zdokonalení určité lekce jezdecké školy. Každý trenér je sám odpovědný za výcvik svého koně. Cíleným posilováním svalstva se přirozené pohyby zvířat propracovávají do dokonalých figur jezdecké “vysoké školy”. Hned po sesednutí dostane kůň zaslouženou odměnu – trenér z kapsy fraku vyloví pamlsek pro svého čtyřnohého svěřence.

Španělsklá jízdárna - Bontour
Vídeň - Bontour

Historické centrum Vídně

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a může se pyšnit celou řadou významných památek.

Termíny

  • 19. 4. 2019 (pátek)