Vídeň a zámek Schönbrunn se ZOO

Zámek Schönbrunn - Bontour

Navštívíme nádherný zámek Schönbrunn, bývalou letní rezidenci císařovny Sissi, a místní proslulou ZOO s pandami. Poté si prohlédneme historické centrum Vídně s průvodcem.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Příjezd k Schönbrunnu, kde zůstáváme cca 4–4,5 hodiny do 14.30.
  • V Schönbrunnu lze navštívit zámek, ZOO, bludiště, zahrady, muzeum kočárů.
  • Poté odjezd do centra města, kde je pro zájemce prohlídka s průvodcem.
  • V 17.30 odjezd do Brna.
  • Návrat do Brna okolo 20 hodiny.

Cena

  • 450 Kč dospělí,
  • 430 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let.

Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem, průvodce a vstup do zámeckých zahrad.

Cena nezahrnuje vstupné: zámek Schönbrunn cca 15 EUR, ZOO ve skupině cca 16 EUR dospělí, 8 EUR děti, přírodní bludiště cca 5 EUR dospělí (2,50 EUR děti).

Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě a je nejnavštěvovanější rakouskou památkou, zapsanou v seznamu památek UNESCO. Zámek má celkem 1441 místností, přístupných je 45. Vnitřní vybavení je ve stylu rokoka (převážně bílé plochy s ornamenty ze 14ti karátového lístkového zlata) a zahrnuje i české křišťálové lustry a kachlová kamna. Místnosti, kde císař František Josef žil a pracoval, jsou zařízeny stroze a prostě, tím nádhernější však jsou reprezentativní prostory a místnosti pro hosty. Milionový pokoj “Millionenzimmer”, obložený růžovým dřevem s drahocennými miniaturami z Indie a Persie, patří k nejkrásnějším rokokovým prostorám vůbec.

Schönbrunn - Bontour
ZOO Schonbrunn - Bontour

ZOO Schönbrunn

Zdejší ZOO byla v roce 2010 vyhlášena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě. Zoologická zahrada na zámku Schönbrunn dnes patří k nejmodernějším a nejlepším zařízením na světě, výběhy pro zvířata jsou koncipovány velkoryse v úzkém spojení s přírodou. Žije tu přes 500 živočišných druhů ze všech kontinentů, např. tygr sibiřský, hroch obojživelný, nosorožec indický, rodinka pandy velké, koalí rodinka, afričtí sloni, pelikáni, orangutani, ostrovy opic atd.

Nejhonosnější je tropický pavilon – obrovský skleník s expozicí pralesa, kde se můžete pohybovat v jednotlivých výškových úrovních lesa a volně pozorovat ptactvo či kaloně, kteří bez hnutí spí u stropu.

Vídeň

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Vídeň -Bontour