Vídeň a zámek Schönbrunn se ZOO

Bontour - zámek Schönbrunn

Navštívíme nádherný zámek Schönbrunn, bývalou rezidenci císařovny Sisi, a také místní proslulou ZOO se šťastnými zvířaty. Poté si prohlédneme historické centrum Vídně s průvodcem.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Příjezd k Schönbrunnu, kde zůstáváme cca 4 – 4,5 hodiny.
  • V Schönbrunnu lze navštívit zámek, ZOO, bludiště, zahrady, muzeum kočárů.
  • Poté odjezd do města, kde je pro zájemce prohlídka s průvodcem. (Neplatí pro termíny 16.6. a 27.7.)
  • Návrat do Brna okolo 20 hodiny.

Cena

  • 420 Kč dospělí
  • 380 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let
  • 300 Kč sleva pro 2. dítě se 2 dospělými

Cena zahrnuje dopravu, průvodce a vstup do zámeckých zahrad.

Cena nezahrnuje vstupné:
Zámek Schönbrunn cca 15 EUR
ZOO ve skupině cca 16 EUR dospělí, 8 EUR děti
Přírodní bludiště cca 5 EUR dospělí (2,50 EUR děti)

Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě a je nejnavštěvovanější rakouskou památkou, zapsanou v seznamu památek UNESCO. Zámek má celkem 1441 místností, přístupných je 45. Vnitřní vybavení je ve stylu rokoka (převážně bílé plochy s ornamenty ze 14ti karátového lístkového zlata) a zahrnuje i české křišťálové lustry a kachlová kamna. Místnosti, kde císař František Josef žil a pracoval, jsou zařízeny stroze a prostě, tím nádhernější však jsou reprezentativní prostory a místnosti pro hosty. Milionový pokoj “Millionenzimmer”, obložený růžovým dřevem s drahocennými miniaturami z Indie a Persie, patří k nejkrásnějším rokokovým prostorám vůbec.

Schönbrunn - Bontour
ZOO Schonbrunn - Bontour

ZOO Schönbrunn

Zdejší ZOO byla v roce 2010 vyhlášena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě. Zoologická zahrada na zámku Schönbrunn dnes patří k nejmodernějším a nejlepším zařízením na světě, výběhy pro zvířata jsou koncipovány velkoryse v úzkém spojení s přírodou. Žije tu přes 500 živočišných druhů ze všech kontinentů, např. tygr sibiřský, hroch obojživelný, nosorožec indický, rodinka pandy velké, koalí rodinka, afričtí sloni, pelikáni, orangutani, ostrovy opic atd.

Nejhonosnější je tropický pavilon – obrovský skleník s expozicí pralesa, kde se můžete pohybovat v jednotlivých výškových úrovních lesa a volně pozorovat ptactvo či kaloně, kteří bez hnutí spí u stropu.

Vídeň

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Vídeň -Bontour