Vídeň – Bratislava, plavba lodí po Dunaji

Vídeň - Dunaj - Bontour

Objevte krásy historického centra Vídně a zámku Schönbrunn s místní proslulou ZOO. Následně se vydáme lodí po Dunaji prohlédnout si historické památky Bratislavy.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd z Brna v 7.30 ráno od Bohémy (Janáčkovo divadlo) do Vídně.
  • Odjezd z Bratislavy do Brna okolo 21.00.
  • Návrat do Brna okolo 22.30.

Cena

  • 490 Kč dospělí
  • 450 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nezahrnuje plavbu lodí, která stojí 540 Kč pro dospělé, 270 Kč pro děti do 15 let.

Zámek Schönbrunn s proslulou ZOO

Barokní zámek Schönbrunn je bývalou rezidencí císařovny Marie Terezie či Františka Josefa I. Zájemci mohou navštívit bohatě zdobený interiér zámku, muzeum kočárů nebo nejstarší ZOO na světě s jedinou zachovalou barokní menažerií. Do přilehlých zahrad, které skýtají dlouhé aleje, pečlivě udržované záhony, osvěžující fontány nebo palmárium z roku 1882, je vstup volný.
Místní ZOO byla v roce 2010 byla vyhlášena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě a dnes patří k nejmodernějším a nejlepším zařízením na světě. Výběhy pro zvířata jsou koncipovány velkoryse v úzkém spojení s přírodou. Žije tu přes 500 živočišných druhů ze všech kontinentů např. tygr sibiřský, hroch obojživelný, nosorožec indický, rodinka pandy velké, koalí rodinka, afričtí sloni, pelikáni, orangutani, ostrovy opic atd.

ZOO Schonbrunn - Bontour
Vídeň - Bontour

Historická Vídeň

V samém srdci Vídně se tyčí do výšky Dóm sv. Štěpána, který byl postaven v gotickém stylu. Významným svatostánkem, označovným také jako největší barokní chrám na sever od Alp, je Karlskirche. Velkolepá budova Vídeňské opery ukazuje, jak moc jsou Rakušané hrdí na své klasické hudební skladatele Mozarta, Strausse nebo Strawinského, kteří zdejší operu proslavili ve světě.
Na prostranství před neobyčejnou Radnicí je po většinu roku rušno, v zimě se zde koná známý vánoční trh, od jara do podzimu pak nejrůznější koncerty a festivaly pod širým nebem. Nedaleko stojící Rakouský Parlament vzdává holt řeckému stavitelství, jeho interiér je přístupný veřejnosti. Naproti Radnici pak stojí rakouské národní divadlo Burgtheater. Nevšední pohled se skýtá na Hundertwasserhaus, dům pestrobarevných ploch a nerovných linií porostlý uvnitř i vně zelení.

Lodí po Dunaji

V domluvený čas nastoupíme na loď a poplujeme do Bratislavy cestou, která trvá asi 1,5 hod. Při krásné projížďce lodí si můžete odpočinout a kochat se okolní krajinou za doprovodu bublající vody. Cesta je doprovázena výkladem zkušeného průvodce.

Plavba lodí po Dunaji - Bontour
Bratislava - Bontour

Historická Bratislava

Městské centrum je charakterizováno mnohými paláci v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. V Primaciálném paláci, dnešním sídlem primátora, byl v roce 1805 podepsán prešpurský mír. Ke známým sakrálním stavbám patří Konkatedrála svatého Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563–1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel z 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií.
Kuriozitou je podzemní (býval nadzemní) židovský hřbitov při vjezdu do tramvajového tunelu na nábřeží.

Vídeň – Bratislava, plavba lodí po Dunaji
3.5 (70%) 10 vote[s]