Adventní Drážďany

Adventní Drážďany - Bontour

Zavítat do Saska na vánoční trhy do Drážďan je nezapomenutelným zážitkem. Tradiční trh Striezelmarkt se konal poprvé v roce 1434 a svou rozmanitostí bere dech.

Zájezd připravujeme opět na rok 2020. Zatím si prohlédněte naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd ve 4.15 z Brankovic, v 5.15 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Odjezd z Drážďan okolo 17.30.
  • Návrat do Brna okolo 23.30.

Cena

  • 760 Kč dospělí
  • 690 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Vánoční Drážďany

Stejně jako Vídeň, i Drážďany nabízejí řadu historických a kulturních možností, které společně s výzdobou dotvářejí neuvěřitelnou atmosféru Vánoc. Hlavním trhem je Striezelmarkt, který má již dlouholetou tradici, vždyť první vánoční trh se zde konal již roku 1434. Jedná o obrovský trh, který čítá na 250 stánků s nejrůznějším zbožím. Hlavní dominantou, mimo krásné výzdoby a vysokého vánočního stromu, je také 14 metrů vysoká vánoční pyramida zapsaná mimo jiné v Guinessově knize rekordů. Místní specialitou jsou malé figurky kominíků Pflaumentoffel vyráběné ze sušených švestek. Stejně jako většina vánočních trhů v Evropě trh své brány uzavírá 24. prosince.

Adventní Drážďany - Bontour
Bontour - Drážďany

Drážďany – “Labská Florencie”

Půvabné město na řece Labi neustálou renovací skutečně zkrásnělo! Svým návštěvníkům nabízí spoustu zajímavostí – klenoty barokní architektury Zwinger (světoznámá obrazárna), Historické muzeum, Semperova opera, Nymphenbad, Residenzschloss, katolický dóm Nejsvětější Trojice a evangelický dóm Panny Marie, jež byl za II. světové války zničen a nyní je zrestaurován do své původní krásy, Albertinium s unikátní klenotnicí. Procházkou po Augustusstrasse, kde je vyobrazena Cesta králů nádhernými nástěnnými sgrafity, se překlenete do tajúplné historie Saska. Drážďany – to je i zcela moderní architektura 3. tisíciletí: World Trade Center a Radeberger Exportbierbrauerei (pivovar Radeberger). Samozřejmě parky a nábřeží řeky Labe poskytují nespočet možností odpočinku pro unavené turisty. Možnost návštěvy muzea K.Maye – Radebeul.