Termální lázně Sárvár a prohlídka Šoproně

Termální lázně Sárvár - Bontour

Nejlepší možná relaxace – lázně Sárvár s moderními bazény, jejichž voda má léčivé účinky. A navečer se projdeme Šoproní – romantickým historickým městem.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Termální lázně Sárvár

Lázně Sárvár patří k nejnavštěvovanějším lázeňským komplexům v Maďarsku. V okolí města Sárvár vyvěrají 2 druhy léčivé vody, v bazénech se používá zásaditá termální voda s velkým obsahem soli. Bazény s léčivou termální vodou, která se používá k léčení pohybového ústrojí i k léčení revmatických a gynekologických nemocí,  jsou umístěné v původní budově lázní Sárvár z roku 2002. Jsou zde celkem 3 vnitřní a 2 venkovní bazény s teplotou 32 – 38°C. Děti mají přístup pouze do některých z nich, určitě se ale zabaví v divoké řece protékající kolem venkovního ostrova.

Na konci roku 2010 byla otevřena nová lázeňská budova, které se zaměřuje především na rodiny s dětmi. Najdete v ní vodní hřiště pro nejmenší děti se skluzavkami a brouzdaliště, svět miminek s přebalovací místností, bazén s vířivkou, bazén s vlnami, 3 tobogány, plavecký bazén a odpočinkové prostory.

Doporučujeme vzít si s sebou koupací plášť, ručník a přezůvky.

Termální lázně Sárvár - Bontour
Šoproň - Bontour

Šoproň – romantické město s bohatou a pestrou minulostí

Díky tomu, že se jí vyhnula turecká vojska i osmanská nadvláda, se může Šoproň jako jediné maďarské město pochlubit kopletně zachovalým historickým jádrem – s hradbami, gotickými domy, kostely a kláštěry, které navíc mnohdy stojí na románských, či dokonce keltských a římských základech. Od antiky až do dnešních dnů je Šoproň křižovatkou cest mezi Vídní a Budapeští, které přinesly městu většinu jeho bohatství. Pečlivě zrestaurované staré město má mnoho romantických zákoutí, především ve dvorech domů, jejich vrata se před turisty nezavírají. Ve dvorech jsou také často zbytky hradebních zdí, které dotvářejí romantiku místa.

Program

  • Odjezd v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.30 hod.

Termín

  • 15. 4. 2018 (neděle)

Cena

  • 550 Kč dospělí
  • 530 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: Dopravu a průvodce

Vstup do lázní: 300 Kč dospělí, 160 Kč děti do 14 let

Termální lázně Sárvár a prohlídka Šoproně
5 (100%) 1 vote