Zvíkov, Orlík, Tábor

Orlík - Bontour

Vydejte se s námi po stopách husitů do historického města Tábor a k Orlické přehradě za jejími dominantami – zámkem Orlík, hradem Zvíkov.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjeyd v 5.30 z Brankovic, v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Příjezd na hrad Zvíkov, prohlídka hradu.
  • Plavba lodí na Orlík.
  • Prohlídka zámku Orlík.
  • Přesun do Tábora – prohlídka města, možnost návštěvy podzemí a vyhlídkové věže hradu Kotnov.
  • Návrat do Brna okolo 20.00 a dále směr Brankovice.

Cena

  • 580 Kč dospělí
  • 540 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a služby průvodce.

Hrad Zvíkov

Prohlédneme si hrad založený a postavený Přemyslovcem Otakarem II. Vzhled hradu se od jeho postavení ve 13. století téměř nezměnil. K nejcennějším a nejvzácnějším místům patří Kaple sv. Václava, která měla svoji podobou dokazovat velikost královské moci. V roce 1719 se stejně jako sousední Orlík stal hrad součástí Schwarzenberského panství. Nejvyšší věží hradu je tzv. Hláska, o něco nižší je Hlízová věž, která je přístupná veřejnosti a je z ní krásný výhled na celý areál.

Zvíkov - Bontour
Orlík - Bontour

Zámek Orlík

Původně hrad, který dostal své jméno podle toho, že připomínal orlí hnízdo. Po staletí se tyčil vysoko na skále. Se vznikem Orlické přehrady dosahuje vodní hladina dosahuje až k zámecké zdi.
Od jeho založní v polovině 13. století byl hrad několikrát přestavěn. V roce 1719 připadl zámek rodu Schwarzenbergů. Návštěvníci mohou obdivovat bohatě vybavené interiéry s dobovým nábytkem a vzácnými obrazy. Část expozice je věnována podílu Karla Schwarzenberga v boji proti Napoleonovi.

Po stopách husitů do Tábora

Založení města Tábor v roce 1420 je spojeno s husity, kteří zde v blízkosti bývalého zpustlého hradu vybudovali opevněné město. Centrum města je památkovou rezervací a je vyhledávaným turistickým cílem.
Významnou památkou je gotický hrad Kotnov s Bechyňskou bránou. Zajímavostí je Jordán, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě. Za návštěvu stojí i táborská botanická zahrada s více jak 4 000 druhy rostlin.

Tábor - Bontour
Zvíkov, Orlík, Tábor
5 (100%) 2 vote[s]