Romantika alpských jezer

Romantika alpských jezer - Bontour

Nádherná údolí, romantická městečka a velká průzračná jezera, ve kterých se zrcadlí vrcholy horských masivů. Spatříte při návštěvě jednoho z nejkrásnějších koutů Rakouska.

So 15. 6. 2019 (od 930 Kč) – OBSAZENO

Program

  • Odjezd v 5.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 23.30. 

Cena

  • 970 Kč dospělí
  • 930 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Traunsee

Zastavíme se u jezera Traunsee, které se nachází v oblasti Solné komory. Obec Traunkirchen leží na břehu jezera v nadmořské výšce 473 metrů nad mořem. Ve zdejším farním kostele je možné nalézt ojedinělou kazatelnu ve tvaru rybářské loďky od neznámého řezbáře. Má představovat zázrak bohatého rybolovu apoštolů Jakuba a Jana, kteří z moře vyháhli plné sítě ryb.

Traunsee - Bontour
Wolfgangsee - Bontour

Wolfgangsee

Klenot Solné komory, to je jezero Wolfgangsee. Jedno z nejkrásnějších alpských jezer je obklopené velkolepými horami Alp. V půlce ho dělí poloostrov, na kterém leží městčko St. Wolfgang.

St. Wolfgang

Prohlédneme si pohádkové městečko se starobylými měšťanskými domy. Na břehu jezera byl v 15. století vybudován kostel, za pozornost určitě stojí pozdně gotický oltář i nádherně zdobená kazatelna z rukou tehdejších mistrů.

St. Wolfgang - Bontour
Hallstatt - Bontour

Hallstatt

Městečko rozkládající se bezprostředně u jezera Hallstattsee bylo zapsáno do dědictví UNESCO. Některé z domů stojí na kůlech zapuštěných v jezeře. Osada byla významná už v neolitu, její význam byl objeven na konci 19. století odkrytím pohřebiště a dalších nálezů. Hallstattská kultura zažila své zlaté časy přibližně mezi lety 800 př. n. l. a 400 př. n. l.