Po stopách Habsburků – Klosterneuburg, Mödling, Laxenburg, Heldenberg

Klosterneuburg - Bontour

Během jednoho dne se dotkneme historie staré 7000 let, zažijeme romantiku starých šlechtických sídel a prohlédneme si nejlepší automobily z počátku 20. století.

So 15. 9. 2018 (od 390 Kč)

Klosterneuburg

Nedaleko Vídně láká návštěvníky 900 let starý klášter se svými sakrálními uměleckými poklady. Za vidění stojí především Verdunský oltář, ale i mnohá další vzácná umělecká díla pocházející zvláště z dob baroka.

Klosterneuburg - Bontour
Modling - Bontour

Mödling

Město inspirující mnoho umělců 19. století a připomínající dávnou slávu císařského rodu Habsburků. Nad městem se ční zřícenina hradu Mödling, chlouba tehdejšího rakouského vévody.

Laxenburg

Zámek, často nazýván přízviskem vodní, je jedním z nejpůsobivějších zámeckých areálů v Evropě. Za ukázkový příklad historické zahradní architektury 18. a 19. století je považován přilehlý park. Zabírá plochu o celkové ploše 280 hektarů je vytvořen příjemným a hravým způsobem. K vidění je zde Modrý dvůr, altány, jeskyně, chrámy i středověce vyhlížející kolbiště.

Laxenburg - Bontour
Heldenberg museum - Bontour

Heldenberg (cesta časem)

Výchozím bodem je v Evropě ojedinělý památník Heldenberg postavený na počest významného polního maršála Radeckého. Cesta časem vede dál Anglickou zahradou založenou ve stylu začínajícího 19. století, která v sobě dovedně spojuje živly vzduchu, vody, ohně a země. Monumentální 7 000 let staré stavby tajemných kruhových hrobů, které dosud svoje tajemství zcela neodhalily, okruh cesty časem v Heldenbergu uzavírají. 

Více jak stoleté historii automobilů se věnuje muzeum veteránů Oldtimer-museum Heldenberg. Paleta vystavovaných rarit zahrnuje modely od roku 1900 a zvučná jména jako Porsche, Ferrari, Jaguar, Bugatti nebo Rolls Royce.

Program

  • Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín

  • 15. 9. 2018 (sobota)

Program

  • 440 Kč dospělí
  • 390 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nazahrnuje vstup do Laxenburgu cca 7 EUR a vstup do Heldenbergu 14 EUR (Heldenberg + Oldtimer Museum + skanzen + Redetzky).

Po stopách Habsburků – Klosterneuburg, Mödling, Laxenburg, Heldenberg
4.3 (86.67%) 3 votes