Po stopách Habsburků – Laxenburg, Heldenberg

Laxenburg - Bontour

Během jednoho dne se dotkneme historie staré 7000 let, zažijeme romantiku starých šlechtických sídel a prohlédneme si nejlepší automobily z počátku 20. století.

Ne 5. 4. 2020 (od 390 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Cena

  • 440 Kč dospělí
  • 390 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nazahrnuje vstup do Laxenburgu cca 7 EUR a vstup do Heldenbergu cca 14 EUR (Heldenberg + Oldtimer Museum + skanzen + Redetzky).

Laxenburg

Zámek Laxenburg je jedním z nejpůsobivějších zámeckých areálů v Evropě. Zámecký park je považován za ukázkový příklad historické zahradní architektury 18. a 19. století. Císařovna Marie Terezie a její vnuk císař František nechali park rozšířit na celkovou plochu 280 hektarů. Impozantní zahradní areál je vytvořen příjemným a hravým způsobem. Vedle Modrého dvora je zde také velký počet altánů, tajemných jeskyň, chrámů nebo i středověce vyhlížející turnajové kolbiště.

Laxenburg - Bontour
Heldenberg museum - Bontour

Heldenberg (cesta časem)

Výchozím bodem této cesty časem je v Evropě ojedinělý památník Heldenberg postavený na počest významného polního maršála Radeckého. Cesta časem vede dál Anglickou zahradou založenou ve stylu začínajícího 19. století, která v sobě dovedně spojuje živly vzduchu, vody, ohně a země. Monumentální 7 000 let staré stavby tajemných kruhových hrobů, které dosud svoje tajemství zcela neodhalily, okruh cesty časem v Heldenbergu uzavírají.

Více jak stoleté historii automobilů se věnuje muzeum veteránů Oldtimer-museum Heldenberg. Paleta vystavovaných rarit zahrnuje modely od roku 1900 a zvučná jména jako Porsche, Ferrari, Jaguar, Bugatti nebo Rolls Royce.