Pelhřimov – město kuriozit, zámek Kamenice nad Lipou, zámek Telč

Pelhřimov - Bontour

Navštívíme unikátní muzeum v Pelhřimově, které je plné rekordů a kuriozit. A podíváme se i na krásné zámky v Kamenici a ve Stráži.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat okolo 20.00 do Brna a dále směr Brankovice.

Cena

  • 490 Kč dospělí
  • 460 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Pelhřimov

Muzeum má dvě expozice týkající se rekordů a kuriozit v pěti nově zrekonstruovaných patrech. Muzeu se díky sběratelům a výrobcům všeho možného i nemožného podařilo nashromáždit unikátní exponáty, jinde na světě se nevyskytující.
Prohlédnete si exponáty jako kytary, housle, mandolíny, vázy či obrazy vytvořené ze sirek. Navíc je tady k vidění Mona Lisa vytvořená ze zrnek rýže nebo největší obraz malovaný pastelkami.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov - Bontour
Kamenice nad Lipou - Bontour

Zámek Kamenice nad Lipou

Kamenický zámek od roku 1998 spravuje Uměleckoprůmyslové museum v Praze (UPM), které jej do roku 2004 náročně zrekonstruovalo. Roku 2004 byl zámek otevřen veřejnosti – v přízemí severního křídla se nachází stálá expozice a pořádají se zde krátkodobé výstavy UPM. Jižní křídlo slouží jako výstavní prostory městského muzea a rovněž jako obřadní síň. Veřejnosti je přístupné i sklepení s gotickým sálem.

Telč – prohlídka zámku

Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury a spolu s historickým centrem Telče je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry. Proměna gotického hradu na renesanční sídlo se udála za vlády Zachariáše z Hradce. Původní stav většiny prostor nenarušili ani pozdější majitelé zámku, a tak se dnes Telč řadí k několika málo intaktně zachovaným českým a moravským renesančním zámkům.

Zámek Telč - Bontour
Pelhřimov – město kuriozit, zámek Kamenice nad Lipou, zámek Telč
5 (100%) 1 vote