Pelhřimov – město kuriozit, zámek Kamenice nad Lipou, hrad a zámek Stráž nad Nežárkou

Pelhřimov - Bontour

Navštívíme unikátní muzeum v Pelhřimově, které je plné rekordů a kuriozit. A podíváme se i na krásné zámky v Kamenici a ve Stráži.

Ne 14. 10. 2018 (od 460 Kč)

 

Objednat si

Pelhřimov

Muzeum má dvě expozice týkající se rekordů a kuriozit v pěti nově zrekonstruovaných patrech. Muzeu se díky sběratelům a výrobcům všeho možného i nemožného podařilo nashromáždit unikátní exponáty, jinde na světě se nevyskytující.
Prohlédnete si exponáty jako kytary, housle, mandolíny, vázy či obrazy vytvořené ze sirek. Navíc je tady k vidění Mona Lisa vytvořená ze zrnek rýže nebo největší obraz malovaný pastelkami.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov - Bontour
Kamenice nad Lipou - Bontour

Zámek Kamenice nad Lipou

Kamenický zámek od roku 1998 spravuje Uměleckoprůmyslové museum v Praze (UPM), které jej do roku 2004 náročně zrekonstruovalo. Roku 2004 byl zámek otevřen veřejnosti – v přízemí severního křídla se nachází stálá expozice a pořádají se zde krátkodobé výstavy UPM. Jižní křídlo slouží jako výstavní prostory městského muzea a rovněž jako obřadní síň. Veřejnosti je přístupné i sklepení s gotickým sálem.

Hrad a zámek Stráž nad Nežárkou

1. Hradní a zámecký okruh – procházka historií hradu a zámku od dob pomezní stáže, přes hradiště, strážní hrad, přestavbu hradu na zámek až po současnost – trasa s průvodcem (45 min.). Cena 70.- (zlevněná 50.-).

2. Galerie a expozice Emy Destinnové – procházka životem a dílem E. Destinnové – rozsáhlá expozice, je v celém přízemí zámku – bez průvodce. Cena 60.- (zlevněná 40.-)

3. Prodejní expozice – “Přírodní produkty a lidské zdraví”. Vstup zdarma.

4. Atraktivní okruh (hradní okruh, zámecký okruh, privátní prostory majitelů, ložnice Emy Destinnové včetně tajného východu z ložnice E.D., komnata duchů – věštírna, hradní mučírna, šatlava – vězení pro zločince, průchod tajnou hradní únikovou chodbou k Nežárce…) (90 min.) Cena 120.- (zlevněná 80.-).

Hrad Stráž nad Nežárkou - Bontour

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat okolo 20.00 do Brna a dále směr Brankovice.

Cena

  • 490 Kč dospělí
  • 460 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Pelhřimov – město kuriozit, zámek Kamenice nad Lipou, hrad a zámek Stráž nad Nežárkou
5 (100%) 1 vote