Mariazell a čertovská veselice

Od cisterciáckého kláštera a největší křížové chodby na světě až po čertovskou veselici u poutního místa města Mariazell. To vše v jednom dni!

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Starý klášter v Lilienfeldu

V roce 1202 založil štýrský vévoda Leopold VI. Babenberský v předhůří Alp cisterciácké opatství. Největší středověký klášter v Rakousku se stal rodovým klášterem rodu Babenberků a byl osídlen mnichy z kláštera v Heiligenkreuzu.

Prohlédneme si vánočně vyzdobený cisterciácký klášter s největší gotickou křížovou chodbou na světě a zastavíme se i v Annabergu.

Lilienfeld - Bontour
Mariazell - Bontour

Adventní atmosféra v Mariazellu

Dále navštívíme nejznámější poutní místo v Rakousku s vánočními trhy, katedrálou a největším adventním věncem na světě. Prohlédneme si andělský poštovní úřad, živé jesličky a mnoho míst s betlémy.
Spatříme vánočně vyzdobená okna na náměsti Hauptplatz, která tvoří obří adventní kalendář, perníkovou chaloupku skutečných rozměrů, zasněžené Alpy a každodenní slavnost rozsvícení adventní svíce.
Příznivci krásných zasněžených vyhlídek a romantické krajiny mohou absolvovat vyjížďku lanovkou na Bürgeralpe, kde se můžou při jäggertee kochat pohledy na krásu sněhobílého okolí.

Čertovská veselice

Večer uvidíme průvod čertů v blízké obci – během večerního průvodu se předvede asi 100 čertů v nejrozmanitějších strašidelných kostýmech s náročnými detailně vyřezávanými dřevěnými maskami, které se dědí z generace na generaci a mají nevyčíslitelnou cenu. To vše s doprovodem alegorických vozů, živého ohně s kouřovými barevnými efekty, hudby a strašidelné scenérie.

 

Program

  • Odjezd v 9.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Odjezd po přehlídce ve 20.00.
  • Návrat do Brna okolo půlnoci. 
Čertovská veselice - Bontour

Termín

  • 25. 11. 2017 (sobota)

Cena

  • 610 Kč dospělí
  • 560 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Mariazell a čertovská veselice
Ohodnoťte stránku.