Lanovky a železnice kouzelných hor v Semmeringu a Dunajská vyhlídková věž

Semmeringská dráha - Bontour

Semmeringská dráha je ukázkou harmonické souhry alpské krajiny a elegance stavitelského umění. Navštívíme rovněž 252m vysokou vyhlídkovou věž, která je jedním ze symbolů Vídně.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.15 ráno z Brna od Bohémy  (Janáčkovo divadlo)
  • Jízda vláčkem z Payerbachu na Semmering.
  • Procházka v Semmeringu s možností výjezdu kabinkou na Hirschenkogel.
  • Odjezd autobusem k Heiligenkreuz.
  • Návrat do Brna ve 21.00.

Cena

  • 780 Kč dospělí
  • 700 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu, průvodce a jízdu vláčkem.

Cena nezahrnuje vstup na věž, který činí cca 5 Eur.

Semmeringská dráha

V polovině devatenáctého století se Karlu Ritterovi von Ghega podařilo dokončit přelomový projekt železnice přes sedlo Semmering. Zkonstruoval tak první alpskou železnici svého druhu na světě, která byla otevřena v roce 1854 a v roce 1999 byla přidána na seznam Světového dědictví UNESCO.

Je považována za první skutečnou horskou železnici na světě a v současnosti je plně funkční součástí rakouské Jižní dráhy. Je také jednou z nejvíce vytížených horských tratí v zemi. Horský úsek tratě je se svými 14 tunely, 16 viadukty a více než 100 menšími stavebními díly mistrovským a ojednělým dílem inženýrského stavitelství.

Cesta vlakem je skutečně působivá – na jedné straně trati se k nebi tyčí strmé skály, na druhé straně se pak otevírá zdánlivě nekonečná hloubka strží, do nedohledna se táhnou hluboké temné lesy, přerušované pouze jasně zbarvenými horskými štíty.

Semmeringská dráha - Bontour

Dunajská vyhlídková věž

252 metrů vysoká věž se dvěma rychlovýtahy, které vás za 35 s vyvezou do otáčející se vyhlídkové restaurace ve 165 metrech. Tak to je Dunajská věž, jeden ze symbolů Vídně. Skýtá úchvatný výhled na vídeňské Staré město a Vídeňský lesík.. Postavena byla v roce 1964 u příležitosti Mezinárodní zahradnické výstavy, kterou dodnes připomíná Dunajský park.K odpočinku v něm lákají rozlehlé louky, upravené cesty na běhání, dětská hřiště a květinové záhony. Poté možná procházka po nábřeží u OSN.

Lanovky a železnice kouzelných hor v Semmeringu a Dunajská vyhlídková věž
3.3 (66.67%) 3 vote[s]