Kutná Hora a Kostnice Sedlec

Kutná Hora - Bontour

Památky v Kutné Hoře a Kostnice Sedlec patří k vrcholům českého stavitelství, a právem tak byly zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Kutná Hora

Navštívíme hned několik význačných památek. Unikátní dílo vrcholné gotiky, to je chrám sv. Barbory, který vás ohromí svojí velkolepostí. Skládá se celkem z pěti lodí a směle konkuruje pražské katedrále sv. Víta. Dále si prohlédneme České muzeum stříbra na Hrádku, které odkazuje ke zlaté éře největšího rozmachu města. Vytěženou rudu ze stříbrných dolů bylo potřeba někde zpracovávat a bezpěčně uložit, a k tomu sloužil Vlašský dvůr. Minout nesmíme ani Kamenný dům z 15. století, který svými rozměry a zdobností přesahuje vlastnosti v té době běžného měšťanského domu.

Muzeum stříbra - Bontour
Kostnice Sedlec - Bontour

Kostnice Sedlec

Kostnice je podzemní kaplí Hřbitovního kostela Všech Svatých. Po morové ráně roku 1318 zde bylo pochováno na 30 tisíc zesnulých, dalších 10 tisíc mrtvých pojal hřbitov během husitských válek. Po zrušení hřbitova na konci 15. století byly exhumované kosti uloženy vně i uvnitř podzemní kaple, kde je poloslepý sedlecký mnich v roce 1511 seskládal do velkých pyramid. 

Stavební mistr František Rint z České skalice provedl v roce 1870 mimořádně nápaditě výzdobu podzemní kaple pomocí kostí a lebek ze zmíněných pyramid.

Program

  • Odjezd v 6.00 ráno z Brankovic, v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Při zpáteční cestě zastávka v Jihlavě.
  • Příjezd do Brna kolem 20 hodiny, dále směr Brankovice.

Termín

  • 1. 7. 2018 (neděle)

Cena

  • 460 Kč dospělí
  • 430 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Kutná Hora a Kostnice Sedlec
5 (100%) 1 vote