Krakow a Wieliczka

Bontour - Krakow

Navštívíme historické centrum starého královského města Krakov i unikátní solné doly s klenutými síněmi, kapličkou a vodním jezerem, které tvoří pravé solné království.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 5.15 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 23.30.

Cena

  • 780 Kč dospělí
  • 750 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce

Cena nezahrnuje vstup do solných dolů:

  • 590 Kč dospělí
  • 460 Kč děti do 15 let
  • 460 Kč studenti do 26 let s indexem

Královské solné doly Wieliczka

Návštívíme královské solné doly, které jsou ojedinělou památkou UNESCO a patří vůbec k nejstarším solným dolům na světě. Těžba zde probíhala od 13. století, a to nepřetržitě asi 900 let.

Unikátní prostory solných dolů se nacházejí 100 až 120 m pod zemí. Někdy bývají nazývány polskou solnou katedrálou. Klenuté síně, kaplička, vodní jezero a další fascinující místa zaručují, že na náveštěvu tohoto podzemního království jen tak nezapomenete.

Solné doly Wieliczka - Bontour
Krakow - Bontour

Kulturní metropole Krakow

Krakow (česky Krakov) byl po celá staletí centrem polských dějin, často je nazýván přízviskem polská Praha. Projdeme se historickým centrem starého královského města, které bylo zapsáno v roce 1978 na seznam památek UNESCO.

Město na řece Visle se jako zázrakem během 2. světové války vyhnulo bombardování, v Krakově se proto zachovalo velké množství památek z různých kulturních epoch. 

Hlavní náměstí Sukenice (polsky Rynek Glowny) patří k největším evropským náměstím. Dominantou je pahorek Wavel s Královským hradem a katedrálou sv. Stanislava a Václava s tisíceletou historií. Za vidění stojí nejstarší centrum vzdělanosti v Polsku, Jagellonská univerzita.

Krakow a Wieliczka
5 (100%) 1 vote