Krajem Boženy Němcové – Ratibořice, Kuks

Babiččino údolí - Bontour

Na romantická místa, která znáte z románu Babička, zavítáme při návštěvě Ratibořic. Prohlédneme si rovněž uníkátní barokní areál – Hospital Kuks.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Ratibořice

Chcete vidět, jak se žilo na zámku a na Starém bělidle? Vydejte se s námi za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic. Postavy, důvěrně známé z knihy Babička, vás přivítají v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Při návštěvě v zámku narazíte na namyšleného komorníka Leopolda, pozdravíte vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii. Ve mlýně vás budou vyhlížet veselý mlynář s panímámou mlynářkou a houfem ratibořických dětí s jejich hrami, zpěvy a říkadly. Na Starém bělidle vás potěší setkání s laskavou babičkou a vnoučaty.

Ratibořice - Bontour
Kuks - Bontour

Kuks

Kuks (německy Kukus) je vesnice v okrese Trutnov, v údolí horního toku řeky Labe asi 6 km severně od Jaroměře. Ves je pozoruhodná především unikátním barokním lázeňským areálem se špitálem a bohatou sochařskou výzdobou z dílny Matyáše Bernarda Brauna, který nechal v letech 1692–1724 vybudovat hrabě František Antonín Špork. Hospital a Betlém, sochařský soubor v nedalekém Novém lese, jsou chráněny jako národní kulturní památky.

Program

  • Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 21.00.

Termín

  • 9. 6. 2018 (sobota)

Cena:

500 Kč dospělí

480 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Krajem Boženy Němcové – Ratibořice, Kuks
5 (100%) 1 vote