Hrádek u Nechanic, Trosky, Sychrov

Hrádek u Nechanic - Bontour

Navštívíme sotva 160 let starý zámek kousek od Hradce Králové, bizarní zříceninu hradu ze 14. století a bývalé venkovské sídlo šlechty 19. století.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.30.

Cena

  • 590 Kč dospělí
  • 560 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic byl postaven jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839 – 1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu, významným představitelem jilemnické rodové linie. Jako předloha pro stavbu romantického zámku posloužil projekt vypracovaný anglickým architektem Edwardem Bucktonem Lambem ve stylu tudorské gotiky. Objevíme reprezentační sály, soukromé a hostinské pokoje, výhled z Hodinové věže nebo technické vybavení v zámeckém podzemí.

Hrádek u Nechanic - Bontour
Hrad Trosky - Bontour

Hrad Trosky

Trosky jsou jedním z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Tato památka je zasazena do malebné krajiny Českého ráje, který se stal ostrůvkem klidu a pohody s nádhernou přírodou a dobrými lidmi. Z hradu, který nebyl nikdy dobyt, nabízejí krásný výhled hned dvě věže – Babu a Panna.

Zámek Sychrov

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky. Většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Zámek je veřejnosti zpřístupněn ve značném rozsahu, takže jeho prohlídka poskytne návštěvníkům dokonalou představu, jak se ve 2. polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny.