Hrad Heidenreichstein, Svět ametystu v Maissau a Zwettl

Hrad Heidenreichstein - Bontour

Navštívíme Heidenreichstein, což je gigant mezi vodními hrady. Dále objevíme fascinující Svět ametystu v Maissau a nakonec zavítáme do malebného historického městečka Zwettl.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 20.30.

Cena

  • 440 Kč dospělí
  • 400 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Hrad Heidenreichstein – král vodních hradů

Hrad Heidenreichstein je impozantní středověká pevnost, která se plným právem honosí označením největšího vodního hradu v rakouských zemích a leží jen nedaleko českých hranic. Hrad je usazen ne nevysoké žulové skále, obklopené ze tří stran vodou, a jeho dodnes patrný obranný charakter zdůrazňuje absence oken, které jen na několika málo místech nahrazují úzké štěrbinové průzory, a jediný vstup do hradu skrze dvě věžové brány s ještě patrnými stopami po padacím mostě. Až pohádkově romantický ráz pak završují vysoké komíny s cimbuřím, na nichž v letní sezóně dovolenkují a vyvádějí mladé čapí rodinky.

Hrad Heidenreichstein - Bontour
Svět ametystu v Maissau - Bontour

Svět ametystu v Maissau

Ametyst je mystický polodrahokam s nezaměnitelnou barvou a tajuplnou pověstí. Kolem této rarity byl vybudován objekt, který je zážitkem pro celou rodinu. Naleziště v Maissau je největší naleziště pásového ametystu na světě.
Svět ametystu nabízí prohlídku výstavy, která pojednává o úloze ametystu v dějinách, a prohlídku štoly s ametystovou žílou.

Zwettl

V krásné přírodě, na soutoku řek Kamp a Zwettl, stojí malebné městečko Zwettl. Na náměstí Hauptplatz stojí několik historických měšťanských domů a radnice s freskami z 15. století. Střed náměstí zdobí od roku 1994 Hundertwasserova kašna, která patří k  symbolům města. Hlavní atrakcí města je však cisterciácký klášter, který byl založen roku 1138 Hadmarem z Kuenringu. V sousedství kláštera najdete také kostel Panny Marie, který postavil architekt Mungennast a doplnil jej 90 metrů vysokou věží.

Zwettl - Bontour
Hrad Heidenreichstein, Svět ametystu v Maissau a Zwettl
4.5 (90%) 2 vote[s]