Hochkar – jednodenní lyžování v Alpách

Hochkar - Bontour

Hochkar je největším lyžařským střediskem dolnorakouských Alp. Nabízí celkem deset lanovek a vleků. Zajezdíte si na devatenácti kilometrech přehledných, upravených tratích. Vzhůru na hory!

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd ve 2.15 z Brankovic, ve 3.15 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Cena

  • 1800 Kč  dospělí
  • 1670 Kč  junioři (nar. 2000 – 2003)
  • 1440 Kč děti (nar. 2004 – 2014)
  • 750 Kč dítě do 6 let nebo jen doprava

Cena zahrnuje: dopravu, permanentku, pojištění a služby průvodce.

Lyžařské středisko Hochkar

Středisko je položeno ve výšce 1350 – 1850 metrů. Terén pod hlavním vrcholem Hochkar na severně orientovaném svahu je strmý a velmi členitý, na protilehlém jižním svahu Leckerplan je napak pozvolnější a přehlednější. Sjezdovky jsou hravé, neposedné, často mění směr nebo sklon a všechny tratě jsou tak atraktivní i pro náročnějšího lyžaře. Průměrnou obtížností je červená, strmější jsou jen úseky na černé trati Grosses Kar, cílový hang trati Thomase Sykory nebo široký černý Steilhang z vrcholu Häsing. Příjemně sportovní jsou obě červené varianty podél hlavní kryté 4sedačky, které se níže ještě větví podél sedačky Draxlerjoch. Na jižních svazích kotle jsou sjezdovky přímější, přehlednější, až na klikatou a místy rovinatou červenou „desítku“. Mimo tratě je dostatek snadno dostupného a sněhově spolehlivého volného terénu.
Lanovky se ze dna kotliny vydávají na okolní vrcholy do všech světových stran, a staví tak velmi kompaktní, a přitom rozmanitý lyžařský okruh.

Hochkar - Bontour
Hochkar - Bontour