Historická Opole a kouzelný zámek Mošna

Bontour - Moszna

Opole se pyšní množstvím historických staveb i vlastními “Benátkami”. Mošna je jeden z nejkrásnějších polských zámků, který má skoro tolik věží jako Praha.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 5.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.00.

Cena

  • 630 Kč dospělí
  • 600 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Historická Opole

Opole (česky Opolí) patří mezi nejstarší města v Polsku. Od raného středověku do začátku 20. století bylo metropolí Horního Slezska. Město se může pochlubit množstvím historických staveb a cenných uměleckých děl, vzniklých během tisíciletých dějin. Gotická katedrála, rynek s radnicí, barokní měšťanské domy, Piastovská věž, františkánský kostel a mauzoleum Piastovců – to vše jsou památky, které dělají město turisticky atraktivním.
V Opolí naleznete také “Benátky”. A proč ne? Půvabné domečky, vyrůstající přímo z vody řeky Mlynówki, to jsou opolské Benátky. Ve městě je v tomto termínu velikonoční jarmark.

Opole - Bontour
Mošna - Bontour

Zámek Mošna

Moszna (česky Mošna) je pohádkový zámek, jeden z nejkrásnějších na území Slezska. V paláci se nachází celkem 365 místností a ohromujících 99 věží. Atrakcí je i hřebčín anglických koní. Zámek žije v dnešní době bohatým kulturním životem.
Zámek je velice zajímavý svou architekturou. Hlavní a nejstarší budova pochází z 18. století. Je postavena v barokním stylu. Po velkém požárů bylo do roku 1900 postaveno východní křídlo v novogotickém stylu. V letech 1912–1914 bylo přistavěno křídlo západní, ve stylu novorenesančním.

Historická Opole a kouzelný zámek Mošna
2.9 (58.57%) 14 votes