Drážďany s italskou atmosférou a porcelán v Míšni

Bontour - Drážďany

Nádherné budovy a neopakovatelná atmosféra, to jsou dnešní Drážďany. V Míšni navštívíme proslulou porcelánku. Vstup je zdarma – pouze tento den v roce!

So 25. 4. 2020 (od 690 Kč)

 

Objednat si

Program

Odjezd v 5.15 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 23 hod.

Cena

  • 760 Kč dospělí
  • 690 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Historické Drážďany

Z původně rybářské vesnice, sídla kupců a markraběcího sídla se Drážďany (přezdívané “Florencie na Labi”) vyvinuly do lázeňské a královské rezidence. Město nabízí nádhernou přehlídku barokní architektury, které vévodí zámecký komplex Zwinger. Výjimečná je také památka katedrály Nejsvětější Trojice známé jako Hofkirche, Saská státní opera Semperoper nebo ojedinělý protestantský kostel Frauenkirche.
Drážďany byly v roce 1945 za náletu téměř zničeny, nyní je řada památek zcela zrekonstruována. Všechna hlavní turisticky exponovaná místa leží v nevelkém centru města, a to v okruhu několika minut pěší chůze.

Míšeňská porcelánka - Bontour

Míšeň

Prohlédneme si někdejší rezidence míšeňských markrabat v údolí řeky Labe. Městu dominuje Hradní vrch se dvěma zámky a dómem a gotický kostel Panny Marie s největší zvonkohrou v Evropě.
Navštívíme světově proslulou porcelánku a rozsáhlou výstavu míšeňského porcelánu (vstup je zdarma – tento jediný den v roce). Míšeňská manufaktura vás dokonale seznámí s řemeslem, tradicí a kulturou stolování. Nabídne ucelený pohled do historie továrny od počátku 18. století až dodnes. Na vlastní oči uvidíte namáhavou výrobu porcelánu, která je především velkou ruční prací a seznámíte se s nejrůznějšími technikami výroby. V závěru prohlídky můžete navštívit zdejší vzorkovnu s dílnami a odnést si památku na Míšeň.