Čokoládovna Hauswirth a zámek Hof

Bontour - zámek Hof

Výlet pro mlsné jazýčky i pro milovníky histore. Navštívíme proslulou rakouskou čokoládovnu Hauswirth a skvostné sídlo Habsburků – velkolepý císařský zámek Hof.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Čokoládovna Hauswirth

Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec i zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.

Hauswirth - Bontour
Zámek Hof - Bontour

Císařský zámek Hof

Zámek Hof je jedním z největších a nejskvostnějších panských sídel Habsburků, velkolepé umělecké dílo krajinné architektury a architektury budov. Originální mobiliář a umělecké předměty byly přivezeny zpět z celé Evropy a znovu propůjčují knížecím komnatám působivou nádheru. Nejlepší krajinní architekti světa přeměnili barokní zahradu svažující se nad sedmi terasami opět do onoho kouzelného prostředí, se kterým se za dob císaře mohlo měřit pouze několik zahradních areálů v Evropě.
Za vidění stojí například krásná ložnice Marie Terezie zdobená hedvábnými výšivkami z Indie. Projít se můžete barokními terasovými zahradami s kobercem z pestrobarevných květů, které jsou přirovnávány k pařížskému Versailles. Milovníci koní si přijdou na své při prohlídce stáje Lipicánských běloušů, je zde však možné vidět i jedinečné bílé oslíky s modrýma očima nebo vzácné maďarské koně Gidran.

Program

Odjezd v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Návrat do Brna večer kolem 19. hodiny.

Termín

  • Nové termíny chystáme na rok 2018.

Cena

  • 480 Kč dospělí
  • 450 Kč děti a senioři
Čokoládovna Hauswirth a zámek Hof
Ohodnoťte stránku.