Budapešť (návštěva Tropicaria)

Tropicarium - Bontour

Největší akvárium ve střední evropě, kde se prohánějí i žraloci, a autentický dešťový prales, to je Tropicarium. Prohlédneme si i historickou část Budapešti.

So 28. 3. 2020 (od 690 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 5.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Možnost individuálního volna, odjezd v 18.00.
  • Návrat do Brna okolo 23.30.

Cena

  • 760 Kč dospělí
  • 690 Kč děti do 15 let
  • 690 Kč senioři nad 60 let

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce
Cena nezahrnuje: vstup do Tropicaria – cca 190 Kč dospělí, 140 Kč děti do 14 let

Historická Budapešť

Prohlédneme si maďarskou metropoli ležící na obou březích Dunaje, která vznikla spojením kopcovité části Buda s rovinatou Peští. Toto úchvatné město nabízí spoustu zajímavých památek. Buda je část s mnoha romantickými zákoutími, královskou rezidencí a Matyášovým chrámem. Pešť, to je například Országház – velkolepá budova parlamentu otočená směrem k řece a jeden z národních symbolů Maďarska. Z návrší Gellért, kde je možné navštívit pevnost, se rozevírá pohádkový výhled na obě části města.

Budapešť - Bontour
Tropicarium - Bontour

Návštěva Tropicaria (cca 1,5 hod.)

Největší mořské akvárium ve střední Evropě, dobrodružný výlet do světa tropů a oceánů, se rozkládá na ploše 2800 m2. K vidění je na 400 druhů zvířat a 100 druhů rostlin z Rudého moře, Karibiku a Indického oceánu. Při prohlídce spatříte akvária a sály s maďarskou faunou, mississipskými aligátory nebo rybami korálových útesů či rejnoky.
Zvláštní atrakcí je akvárium se žraloky, pod jehož dnem vede tunel dlouhý 11 metrů, a skýtá tak jedinečnou podívanou. Zajímavostí je rovněž dešťový prales, kde se každých 30 minut nad obrovskými rostlinami setmí a přicházejí mraky, hřmí, blýská se a spustí se tropický déšť.