Bratislava s výletem lodí na Devín

Bontour - Devín

V hlavním městě Slovenska si prohlédneme historické centrum s množstvím nádherných barokních paláců. Po prohlídce města se vydáme lodí na zříceninu hradu Devín.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.00.

Cena

  • 770 Kč dospělí
  • 640 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu, průvodce, vstup na loď a vstup na Devín.

Barokní paláce Bratislavy

Průvodce vás provede městským centrem, kde se nachází mnoho paláců v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. V Primaciálném paláci, dnešním sídlem primátora, byl v roce 1805 podepsán prešpurský mír. Ke známým sakrálním stavbám patří Konkatedrála svatého Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563 – 1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií.

Bratislava - Bontour
Devín - Bontour

Devín

Poté poplujeme lodí na zříceninu Devín (česky Děvín), jednu z nejnavštěvovanějších slovenských památek. Zřícenina středověkého hradu je národní kulturní památkou ležící na 212 metrů vysoké skále nad soutokem řek Moravy a Dunaje. Hrad byl vybudován na místě římského tábora a velkomoravského hradiště, známého už roku 864 pod názvem Dowina.
Po prohlídce hradu pojedeme zpět do Bratislavy, kde ukončíme prohlídku a následuje individuální volno.