Bouzov, Náměšť na Hané a Javoříčské jeskyně

Hrad Bouzov - Bontour

Začneme pohádkovým hradem Bouzov se dvěma unikátními padacími mosty, dále navštívíme skvostný zámek v Náměšti na Hané a nakonec prozkoumáme taje Javoříčských jeskyní.

Ne 12. 8. 2018 (od 350 Kč)

Bouzov

Prohlídka pohádkového hradu, který je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1895 – 1910. Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž.

Hrad Bouzov - Bontour
Náměšť na Hané - Bontour

Náměšť na Hané

Prohlídka zámku, který nechal vystavět hrabě Ferdinand Bonaventura Harrach v letech 1760 – 1763. Nejkrásnějšími interiéry zámku jsou Červený a Zlatý salonek a knihovna. Z vybavení přitahují největší pozornost návštěvníků honosné kočáry ze sbírek olomouckého arcibiskupství. Zámek je obklopen parkem s lipovou alejí.

Javoříčské jeskyně

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938.

Javoříčské jeskyně - Bontour

Program

  • Odjezd v 5.45 z Brankovic, v 6.45 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 20.00.

Termín

  • 12. 8. 2018 (neděle)

Cena

  • 380 Kč dospělí
  • 350 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Bouzov, Náměšť na Hané a Javoříčské jeskyně
5 (100%) 1 vote