Adventní Rožnov pod Radhoštěm

Bontour - Adventní Rožnov

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm nabízí v adventní době pestrou ukázku z dílen lidových umělců, kde můžete zakoupit dárky pro vaše blízké.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Valašské muzeum

Valašské muzeum v přírodě je moravský skanzen nacházející se v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. V roce 1925 jej založili bratři Alois a Bohumír Jaroňkové. Po celý rok v muzeu probíhají akce inspirované folklorem, lidovými zvyky a tradičními řemesly.

Dřevěné městečko

Dřevěné městečko je nejstarší částí muzea, pro veřejnost bylo otevřeno v roce 1925. Byly do něj přeneseny domy z rožnovského náměstí. Fojtství je kopií stavby z Velkých Karlovic. Dřevěný kostelík sv. Anny je kopií vyhořelého kostela z Větřkovic, ale byl osazen věží z Tiché. Byl postaven v období 2. světové války a vysvěcen v roce 1945.

Valašská dědina

Valašská dědina je nejrozsáhlejší část skanzenu, ve které je soustředěno více než 70 staveb. Hospodářská stavení, salaše, stáje, kovárna a větrný mlýn představují typické osídlení Valašska. Pro funkční typ větrného mlýnu však nebyla zvoleno vhodné místo, a tak se síla větru nedá prakticky využít. Součástí je i chov původního valašského plemene ovcí.

Rožnov pod Radhoštěm - Bontour
Vánoční jarmark Rožnov pod Radhoštěm - Bontour

Program

  • Odjezd v 8.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 19.00.

Termín

  • 10. 12. 2017 (neděle)

Cena

  • 400 Kč dospělí
  • 380 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Adventní Rožnov pod Radhoštěm
2 (40%) 2 votes