Adventní Krakov

Adventní Krakov - Bontour

Navštivte s námi vánočně vyzdobené starobylé centrum královského města Krakov. Podíváme se samozřejmě i na voňavé adventní trhy nabízející spoustu místních specialit.

Ne 1. 12. 2019 (od 710 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 5.15 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 23.30.

Cena

  • 760 Kč dospělí
  • 690 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Královské město Krakov

Krakov byl po celá staletí centrem polských dějin, často je nazýván přízviskem polská Praha. Projdeme se vánočně vyzdobeným historickým centrem starého královského města, které bylo zapsáno v roce 1978 na seznam památek UNESCO. V Krakově můžete obdivovat velké množství památek z různých kulturních epoch. Dominantou je pahorek Wavel s Královským hradem a katedrálou sv. Stanislava a Václava s tisíceletou historií. Za vidění stojí nejstarší centrum vzdělanosti v Polsku, Jagellonská univerzita.

Hlavní náměstí Sukenice (polsky Rynek Glowny) patří k největším evropským náměstím, a právě ten je dějištěm největších vánočních trhů v Krakově. Ochutnat zde můžete tradiční místní pochoutky jako je lahodný vánoční punč, pitný med, ovocné špízy v čokoládě, klobásu, smažené pstruhy, prejt či bramborové placky. Pokud potřebujete dokoupit vánoční ozdoby na stromeček, na výběr budete mít ze skleněných baněk, dřevěných i přírodních ozdob či nejrůznějšíh svíček, svícnů a věnců. Zastoupena jsou i tradiční řemesla, jako je šperkařství nebo zpracování kůže.

Bontour - Krakow
Adventní Krakov - Bontour