Adventní Krakov

Adventní Krakov - Bontour

Navštivte s námi vánočně vyzdobené starobylé centrum královského města Krakov. Podíváme se samozřejmě i na adventní trhy nabízející spoustu místních specialit.

Ne 16. 12. 2018 (od 690 Kč)

 

Objednat si

Královské město Krakov

Krakov byl po celá staletí centrem polských dějin, často je nazýván přízviskem polská Praha. Projdeme se vánočně vyzdobeným historickým centrem starého královského města, které bylo zapsáno v roce 1978 na seznam památek UNESCO. V Krakově můžete obdivovat velké množství památek z různých kulturních epoch. Dominantou je pahorek Wavel s Královským hradem a katedrálou sv. Stanislava a Václava s tisíceletou historií. Za vidění stojí nejstarší centrum vzdělanosti v Polsku, Jagellonská univerzita.

Hlavní náměstí Sukenice (polsky Rynek Glowny) patří k největším evropským náměstím, a právě ten je dějištěm největších vánočních trhů v Krakově. Ochutnat zde můžete tradiční místní pochoutky jako je lahodný vánoční punč, pitný med, ovocné špízy v čokoládě, klobásu, smažené pstruhy, prejt či bramborové placky. Pokud potřebujete dokoupit vánoční ozdoby na stromeček, na výběr budete mít ze skleněných baněk, dřevěných i přírodních ozdob či nejrůznějšíh svíček, svícnů a věnců. Zastoupena jsou i tradiční řemesla, jako je šperkařství nebo zpracování kůže.

Bontour - Krakow
Adventní Krakov - Bontour

Program

  • Odjezd v 5.15 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 23.30.

Termín

  • 16. 12. 2018 (neděle)

Cena

  • 760 Kč dospělí
  • 690 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Adventní Krakov
5 (100%) 1 vote