Adventní Budapešť

Adventní Budapešť - Bontour

Kouzlo předvánoční maďarské metropole, to je horká medovina po vydatné procházce mezi vánočně nasvícenými památkami nebo třeba nákup maďarských specialit na adventních trzích.

So 14. 12. 2019 (od 690 Kč) – OBSAZENO

Program

  • Odjezd z Brna v 5.30 ráno od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Příjezd do Budapešti cca v 10.00.
  • Odjezd z Budapešti v 18.00, příjezd do Brna okolo 23.30.

Cena

  • 760 Kč dospělí
  • 690 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Adventní Budapešť

Prohlédneme si maďarskou metropoli ležící na obou březích Dunaje, která vznikla spojením kopcovité části Buda s rovinatou Peští. Toto úchvatné město nabízí spoustu zajímavých památek. Buda, je část s mnoha romantickými zákoutími, královskou rezidencí a Matyášovým chrámem. Pešť, to je například Országház – velkolepá budova parlamentu otočená směrem k řece a jeden z národních symbolů Maďarska. Z návrší Gellért, kde je možné navštívit pevnost, se rozevírá pohádkový výhled na obě části města.
Budapešťskou hlavní předvánoční atrakcí je trh na Vörösmartyho náměstí, který patří mezi největší v Evropě. Výjimečný je v tom, že zde naleznete jen tradiční lidové a řemeslné výrobky. Trh je doplněn pestrým kulturním programem, ochutnat můžete perníčky, langoše či svařené víno. Specialitou tohoto trhu je Adventní kalendář. Okna jednoho z nejhezčích domů na náměstí, ve kterém sídlí kavárna Gerbeaud, vytvoří kalendář sestavený z reprodukcí děl 24 umělců.

Budapešť - Bontour