Adventní Bratislava

Bontour - Adventní Bratislava

Pojeďte se s námi podívat na Slovensko do vánočně vyzdobené Bratislavy. Tradiční předvánoční trhy nabízejí zahřátí u punče a bohatou nabídku místních specialit.

Ne 1. 12. 2019 (od 420 Kč) – OBSAZENO

Program

  • Odjezd v 8.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo)
  • Návrat do Brna večer okolo 19.00 hod.

Cena

  • 450 Kč dospělí
  • 420 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje dopravu, průvodce.

Předvánoční Bratislava

Prohlédneme si vánočně vyzdobené město našich východních sousedů, které má rozhodně co nabídnout. Městské centrum je charakterizováno mnohými paláci v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. 

Ke známým sakrálním stavbám patří Katedrála sv. Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563–1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií. Kuriozitou je podzemní židovský hřbitov při vjezdu do tramvajového tunelu na nábřeží, kde je i pochován rabín Chatam Sofer. 

Adventní trhy se konají na Hlavním, Františkánském a Hviezdoslavovém náměstí. Ochutnat můžete místní speciality jakou jsou lokše či cikánská pečeně nebo nakoupit tradiční výrobky. Trhy jsou doplněny zajímavým kulturním programem.

Bratislava - Bontour