Adventní Bratislava

Bontour - Adventní Bratislava

Pojeďte se s námi podívat na Slovensko do vánočně vyzdobené Bratislavy. Tradiční předvánoční trhy nabízejí zahřátí u punče a bohatou nabídku místních specialit.

Ne 2. 12. 2018 (od 420 Kč)

 

Objednat si

Předvánoční Bratislava

Prohlédneme si vánočně vyzdobené město našich východních sousedů, které má rozhodně co nabídnout. Městské centrum je charakterizováno mnohými paláci v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. 

Ke známým sakrálním stavbám patří Katedrála sv. Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563–1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií. Kuriozitou je podzemní židovský hřbitov při vjezdu do tramvajového tunelu na nábřeží, kde je i pochován rabín Chatam Sofer. 

Adventní trhy se konají na Hlavním, Františkánském a Hviezdoslavovém náměstí. Ochutnat můžete místní speciality jakou jsou lokše či cikánská pečeně nebo nakoupit tradiční výrobky. Trhy jsou doplněny zajímavým kulturním programem.

Bratislava - Bontour

Program

  • Odjezd v 8.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo)
  • Návrat do Brna večer okolo 19.00 hod.

Termín

  • 2. 12. 2018 (neděle)

Cena

  • 450 Kč dospělí
  • 420 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje dopravu, průvodce.

Adventní Bratislava
5 (100%) 1 vote