Zahrady zážitků Kittenberger a zámek Artstetten

Zámek Artstetten - Bontour

Zahrady zážitků Kittenberger jsou fascinujícím projektem, který vás ohromí svou rozlehlostí a bohatostí. Podíváme se i do nádherného zámku Artstetten se sedmi věžemi.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Cena

  • 550 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Cena nezahrnuje vstupné: zahrady 9,90 Eur dospělí, 8 Eur senioři, zámek 11 Eur dospělí, 10,50 Eur senioři

Zahrady Kittenberger

Zahrady zážitků Kittenberger tvoří přes 4 desítky tematických zahrad, které plynule navazuje jedna na druhou, což činí toto rozsáhlé zařízení velmi atraktivním. Je zde dostatek prostoru i času si vše v klidu vychutnat, žasnout, prožívat a objevovat. Velká květinová zahrada, největší bylinková spirála na světě, nová asijská zahrada, zahrada ve venkovském stylu, zahrada pro věčně mladé, dětský hrací svět a nespočet přírodních zážitků udělají tento výlet pro celou rodinu nezapomenutelným. Zkušený zahradník Reinhard Kittenberger plánuje přes 30 let se svým týmem zahrady tak, aby byly zážitkem. Počínaje koupacím jezírkem, přes rodinnou zahradu až k moderním designovým zahradám. Nejstarší zahrada vznikla před 18 lety, ta nejmladší je právě ve fázi dokončování.

Zámek Artstetten - Bontour

Zámek Artstetten

Vysoko nad Dunajem leží uprostřed parku nádherný zámek Artstetten se sedmi věžemi. Je zasvěcen památce nástupce trůnu Franze Ferdinanda a jeho manželky vévodkyně Sophie von Hohenberg, na které byl v roce 1914 v Sarajevu spáchán atentát. Artstetten vypadá, jako by byl opravdu z pohádky, a to nejen díky sedmeru cibulovitých věží. Poprvé je tento zámek zmíněn v historických pramenech na začátku druhé poloviny třináctého století, od té doby ale prošel několika různými přestavbami, vždy podle stávající architentonické módy a změnil několikrát i majitele. Od devatenáctého století má Artstetten v držení dynastie rakouských císařů (v roce 1823 jej totiž odkoupil císař František I.) a jejich rodin, kteří zdejší zámek využívali jako letní sídlo. Muzeum arcivévody Franze Ferdinanda podává návštěvníkům obraz o pohnutém životě následníka trůnu a jeho rodiny.