Výstavy roku 2019 v Praze

Slovinský impresionismus - Bontour

Při návštěvě Prahy si prohlédneme fascinující výstavy Slovinský impresionismus v Jízdárně Pražského hradu a Francouzský impresionismus – mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard v Paláci Kinských.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Prohlídka výstav na Pražském hradě. Možnost prohlídky – Římský král Václav IV: Gotické umění krásného slohu kolem roku 1400
  • Pěšky přes Karlův most ke Staroměstskému náměstí.
  • Prohlídka výstav v Paláci Kinských.
  • Návrat do Brna kolem 21.00.

Cena

  • 500 Kč dospělí
  • 480 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Cena nezahrnuje vstupy na výstavy.

Slovinský impresionismus

Prohlédneme si největší výstavu slovinských umělců na Pražském hradě. Středobodem expozice je krátkodobá, pouze čtyři léta trvající umělecká epocha slovinského impresionismu, která se nicméně výrazně podepsala do slovinské kultury. Výstava je rozdělena na několik bloků, sestavených jak chronologicky, tak i stylem. K vidění jsou tudíž klasicistní, realistické, impresionistické i expresionistické malby, zrovna tak jako například fotografie, umělecké knižní ilustrace, úsměvné karikatury a v neposlední řadě také sochy.

Slovinský impresionismus - Bontour
Francouzský impresionismus - Bontour

Francouzský impresionismus

Mistrovská díla francouzským impresionistů ze sbírky Ordrupgaard si prohlédneme v Paláci Kinských. Zastoupeni budou především Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, ale zároveň bude možné pozorovat výtvarné přesahy k dalším uměleckým tendencím. Romantickou malbu bude reprezentovat Eugène Delacroix, zatímco realistický způsob zobrazení Gustave Courbet nebo umělci takzvané barbizonské školy, jako byli Jean-Baptiste Camille Corot a Charles- François Daubigny. Ze sbírky obsahující šedesát obrazů vynikají také chef d’oeuvry postimpresionistických autorů Paula Cézanna a Paula Gauguina.