Rakouské císařovně Sisi a jejímu synovi, následníku trůnu a korunnímu princi Rudolfovi, jsou věnovány dvě výstavy na zámku Hof a na zámku Niederweiden.
Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.
Program
- Odjezd v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
- Niederweiden – návštěva a prohlídka výstavy.
- Schlosshof – prohlídka výstavy.
- Čokoládovna – exkurze a možnost nákupu.
- Příjezd zpět do Brna kolem 19.30.
Cena
- 490 Kč dospělí
- 460 Kč děti a senioři
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem a služby průvodce.
Rudolf – syn Sisi a zámek Hof
Výstava na zámku Hof nabízí nahlédnutí do života korunního prince Rudolfa, jediného syna císařovny Alžběty a císaře Františka Josefa. Důraz je kladen na soukromý život následníka trůnu; od rozhodujících zážitků v dětství, přes jeho politický přístup, až po výrazný zájem o přírodní vědy. Výstava podává bližší pohled za fasádu císařského syna, který zůstal v paměti lidí především tragickými okolnostmi své smrti v Mayerlingu.
Císařský zámek Hof tvoří největší zámecký komplex Rakouska na venkově. Jedná se o velkolepé umělecké dílo krajinné architektury a architektury budov. Originální mobiliář a umělecké předměty byly přivezeny zpět z celé Evropy a znovu propůjčují knížecím komnatám působivou nádheru. Za vidění stojí například krásná ložnice Marie Terezie zdobená hedvábnými výšivkami z Indie. Projít se můžete barokními terasovými zahradami s kobercem z pestrobarevných květů, které jsou přirovnávány k pařížskému Versailles.
Sisi – člověk a majestát a zámek Niederweiden
V loveckém zámečku Niederweiden – který leží nedaleko od zámku Hof – jsou v deseti tematických oblastech vystaveny skvosty ze sbírky císařovny Alžběty. Výstava tak může nabídnout kromě dosud nikde nevystavených exponátů, jako je například císařovnin medailon, který zobrazuje fotografie jejích dvou dětí Gisely a Rudolfa, nebo jezdecká socha, která představuje bravurní jezdkyni v tenkrát běžném dámském sedle, také nejnovější vědecké poznatky ze života panovnice.
Zámek Niederweiden – klenot barokní architektury – navrhl v roce 1693 Johann Bernhard Fischer z Erlachu a v roce 1726 ho získal princ Evžen Savojský, jemuž sloužil jako základna pro velké lovecké společnosti. Díky lehkosti francouzského letohrádku a šarmu severoitalské panské vily oslňuje zámek zcela mimořádným půvabem.
Čokoládovna Hauswirth
Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec i zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.