Přeskočit na obsah

Vídeňský Primark, čokoládovna Hauswirth a čertovská veselice v Badenu

Čertovská veselice v Badenu - Bontour

Nakupování v oblíbeném vídeňském obchodním centru doplníme návštěvou proslulé čokoládovny v obci Kittsee. A ještě stihneme navštívit tradiční čertovskou veselici v Badenu.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 8.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Vídeňský Primark 9.30–12.00.
  • Přejezd do čokoládovny Kitsee, prohlídka a nákup 13.00–14.30.
  • Odjezd do Badenu, v 16.00 tradiční Perchtenlauf.
  • Příjezd zpět do Brna kolem 20.30.

Cena

  • 540 Kč dospělí,
  • 500 Kč děti a senioři.

Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem a služby průvodce.

Vídeňský Primark

Nízké ceny a široký výběr – to je důvod, proč Primark berou zákaznici doslova útokem. A to nejen na Vánoce a v období slev, ale v podstatě během celého roku. Ať už sháníte kostým na vánoční večírek, pyžamo se sobem, sexy spodní prádlo, povlečení ve stylu Hvězdných válek, třpytivý růžový lak na nehty, rockerskou bundičku a boty na jehle nebo svetřík pro psa… v Primarku ulovíte opravdu všechno. Původně byl Primark známý pouze z Londýna, kde zdobí hlavní třídu Oxford Street a je vyhlášen svou obrovskou návštěvností a cenami, které se vidí jen málokde.

Hauswirth - Bontour

Čokoládovna Hauswirth

Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.

Čertovská veselice v Badenu

Vrcholem badenského adventu je tradiční Perchtenlauf. Jedná se o procesí asi 150 čertů a percht adventními trhy městem. Čerti na sobě mají tradiční staré vyřezávané dřevěné masky, které se dědí z otce na syna. Chlapci oblékají ovčí kůži, přivazují na sebe řetězy a trestají hříšníky.

Čertovská veselice v Badenu - Bontour