Vídeň – návštěva Přírodovědného muzea

Přírodovědné muzeum Vídeň - Bontour

Návštěva historického centra Vídně a Přírodovědného muzea. Muzeum nabízí fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a meteority až po ptakoještěry.

So 18. 1. 2020 (od 370 Kč) + Primark

Objednat si

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Pro zájemce prohlídka centra města s průvodcem.
  • Dále pro zájemce návštěva Přírodovědného muzea.
  • Odjezd v 17.30 hod do Brna.

Cena

  • 400 Kč dospělí
  • 370 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nezahrnuje vstup do muzea: 12 EUR dospělí, 10 EUR senioři, děti a studenti do 19 let zdarma.

Přírodovědné muzeum ve Vídni

Vydejte se s námi na cestu přírodou, jejíž rozmanitost bere dech. Bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů dodávají muzejní sbírce nezměrnou hodnotu. Skvostem sbírky je 29 500 let stará a pouhých jedenáct centimetrů vysoká „Willendorfská Venuše”.  Objevena byla v roce 1908 v dolnorakouském Wachau. Toto mistrovské dílo dokládající úroveň plastiky ve starší době kamenné se řadí k celosvětově nejznámějším archeologickým nálezům. Hned vedle se nachází veřejná expozice období pravěku, nově otevřená v roce 2015, a Zlatý kabinet s exponáty pocházejícími z celkem pěti tisíciletí.

Sál dinosaurů nabízí vedle koster a fosilií těchto obřích pravěkých zvířat rovněž velmi realisticky působící model alosaura. Ten je nejen pohyblivý, ale vydává i hrůzostrašný řev. Tento model byl pro Přírodovědné muzeum navržen a postaven na základě nejnovějších vědeckých poznatků. Impozantní stálou výstavu doplňuje celosvětově první oživlý model nelétavého pravěkého ptáka phorusrhaca, tzv. hrůzoptáka, v původní velikosti a několik nových exponátů fascinující lebky rohatého dinosaura.

Za vidění jistě stojí i největší a nejstarší sbírka meteoritů na světě vystavená v sále meteoritů. Obdivovat zde můžete celkem 1100 kamenů, které „spadly z nebe”. Za pomoci simulátoru si zde navíc můžete na obrazovce prohlédnout trojrozměrnou simulaci dopadu mohutného meteoritu na zemský povrch.

Přírodovědné muzeum Vídeň - Bontour
Vídeň - Bontour

Historické centrum Vídně

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a může se pyšnit celou řadou významných památek.