Vídeň – návštěva Přírodovědného muzea

Přírodovědné muzeum Vídeň - Bontour

Návštěva historického centra Vídně a Přírodovědného muzea. Muzeum nabízí fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry.

So 9. 2. 2019 (od 370 Kč) + návštěva Španělské jízdárny

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • 10 – 12 pro zájemce návštěva Španělské jízdárny – ranní práce
  • Dále pro zájemce prohlídka centra města s průvodcem.
  • Dále pro zájemce návštěva Přírodovědného muzea.
  • Odjezd v 17.30 hod do Brna.

Cena

  • 400 Kč dospělí
  • 370 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nezahrnuje vstup do Španělské jízdárny, které činí cca 14 EUR pro dospělé, 10,5 EUR pro seniory a 7 EUR pro děti. Vstup do muzea 12 EUR dospělí, 10 EUR senioři, děti a studenti do 19 let zdarma.

Přírodovědné muzeum ve Vídni

Vydejte se s námi na cestu přírodou, jejíž rozmanitost bere dech. Bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů dodávají muzejní sbírce nezměrnou hodnotu. Skvostem sbírky je 29 500 let stará a pouhých jedenáct centimetrů vysoká „Willendorfská Venuše”.  Objevena byla v roce 1908 v dolnorakouském Wachau. Toto mistrovské dílo dokládající úroveň plastiky ve starší době kamenné se řadí k celosvětově nejznámějším archeologickým nálezům. Hned vedle se nachází veřejná expozice období pravěku, nově otevřená v roce 2015, a Zlatý kabinet s exponáty pocházejícími z celkem pěti tisíciletí.

Sál dinosaurů nabízí vedle koster a fosilií těchto obřích pravěkých zvířat rovněž velmi realisticky působící model alosaura. Ten je nejen pohyblivý, ale vydává i hrůzostrašný řev. Tento model byl pro Přírodovědné muzeum navržen a postaven na základě nejnovějších vědeckých poznatků. Impozantní stálou výstavu doplňuje celosvětově první oživlý model nelétavého pravěkého ptáka phorusrhaca, tzv. hrůzoptáka, v původní velikosti a několik nových exponátů fascinující lebky rohatého dinosaura.

Za vidění jistě stojí i největší a nejstarší sbírka meteoritů na světě vystavená v sále meteoritů. Obdivovat zde můžete celkem 1100 kamenů, které „spadly z nebe”. Za pomoci simulátoru si zde navíc můžete na obrazovce prohlédnout trojrozměrnou simulaci dopadu mohutného meteoritu na zemský povrch.

Přírodovědné muzeum Vídeň - Bontour
Španělsklá jízdárna - Bontour

Dvorní jezdecká škola

Španělská dvorní jezdecká škola ve Vídni je jedinou institucí na světě, kde se v nezměněné podobě ochraňuje a pěstuje vysoká škola jezdeckého umění od dob renesančních až po dnešek. Nezapomenutelný zážitek skýtá divákovi přesnost pohybu lipicánů v souznění s hudbou.

Ranní práce nabízí nahlédnutí do dlouholeté tréninkové práce s lipicány. V jejím rámci se procvičují jednoduché uvolňovací cviky a cvičení na zdokonalení určité lekce jezdecké školy. Každý trenér je sám odpovědný za výcvik svého koně. Cíleným posilováním svalstva se přirozené pohyby zvířat propracovávají do dokonalých figur jezdecké “vysoké školy”. Hned po sesednutí dostane kůň zaslouženou odměnu – trenér z kapsy fraku vyloví pamlsek pro svého čtyřnohého svěřence.

Historické centrum Vídně

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a může se pyšnit celou řadou významných památek.

Vídeň - Bontour
Vídeň – návštěva Přírodovědného muzea
5 (100%) 1 vote