Vídeň – Dům moře, Čokoládovna Hauswirth

Dům moře Bontour

Poznejte historické centrum Vídně. Navštívíme také úžasný mořský svět s více než 2500 živočichy a prohlédneme si světoznámou čokoládovnu Hauswirth (s možností ochutnávky).

So 14. 3. 2020 (od 460 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Prohlídka centra Vídně.
  • Návštěva Domu moře.
  • Prohlídka čokoládovny s možností nákupu.
  • Příjezd do Brna kolem 20.00.

Cena

  • 490 Kč dospělí
  • 460 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Vstup do akvária: 18.90 Eur dosp. osoba, senioři a studenti s průk. 14.10 Eur, děti 6 – 15 let 8.60 Eur, děti 3 – 5 let 5.70 Eur

Historické centrum Vídně

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a může se pyšnit celou řadou významných památek.

Vídeň - Bontour
Dům moře - Bontour

Dům moře

Dům moře (Haus des Meeres) představuje v jednotlivých odděleních tropické sladkovodní a mořské ryby, ryby obývající Středozemní moře, a také žraloky. Nachází se v něm největší rakouské akvárium: v nádrži o objemu 300 000 litrů je dost místa pro žraloky černocípé, žraloky lagunové a žraloky bambusové i pro mořskou želvu Puppi. Dalším lákadlem je 150 000 litrová nádrž pro kladivouny v 10. patře bývalé protiletadlové věže. V přízemí se můžete projít desetimetrovým Atlantickým tunelem: trubice prochází nádrží o objemu 500 000 litrů, která se stala domovem různých druhů ryb žijících v Atlantském oceánu – od sapínů přes manty až po žraloka vouskatého.

Čokoládovna Hauswirth

Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec i zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.

Hauswirth - Bontour