Vídeň – návštěva Schönbrunnu a plavba lodí po Dunaji

Schönbrunn - Bontour

V nádherném barokním areálu Schönbrunn se nachází nejen zámek, ale i proslulá ZOO. Odpoledne se vydáme na plavbu lodí po Dunaji.

So 4. 8. 2018 (od 380 Kč)

Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě a je nejnavštěvovanější rakouskou památkou, zapsanou v seznamu památek UNESCO. Zámek má celkem 1441 místností, přístupných je 45. Vnitřní vybavení je ve stylu rokoka (převážně bílé plochy s ornamenty ze 14ti karátového lístkového zlata) a zahrnuje i české křišťálové lustry a kachlová kamna. Místnosti, kde císař František Josef žil a pracoval, jsou zařízeny stroze a prostě, tím nádhernější však jsou reprezentativní prostory a místnosti pro hosty. Milionový pokoj “Millionenzimmer”, obložený růžovým dřevem s drahocennými miniaturami z Indie a Persie, patří k nejkrásnějším rokokovým prostorám vůbec.

Schönbrunn - Bontour
ZOO Schonbrunn - Bontour

ZOO Schönbrunn

Zdejší ZOO byla v roce 2010 vyhlášena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě. Zoologická zahrada na zámku Schönbrunn dnes patří k nejmodernějším a nejlepším zařízením na světě, výběhy pro zvířata jsou koncipovány velkoryse v úzkém spojení s přírodou. Žije tu přes 500 živočišných druhů ze všech kontinentů, např. tygr sibiřský, hroch obojživelný, nosorožec indický, rodinka pandy velké, koalí rodinka, afričtí sloni, pelikáni, orangutani, ostrovy opic atd.

Nejhonosnější je tropický pavilon – obrovský skleník s expozicí pralesa, kde se můžete pohybovat v jednotlivých výškových úrovních lesa a volně pozorovat ptactvo či kaloně, kteří bez hnutí spí u stropu.

Plavba lodí po Dunaji

Krásy Vídně budeme zkoumat a objevovat z paluby výletní lodi plující po Dunaji. Hlavní město Rakouska i jeho okolní přírodu tak poznáte zase z trošku jiné stránky, a to z vodní hladiny řeky mohutného toku Dunaje.

Vídeň - Dunaj - Bontour

Program

  • Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Příjezd k zámku Schönbrunn.
  • Průjezd zahradami Schönbrunnu vláčkem – panoramatická dráha.
  • Další možnosti u Schönbrunnu – návštěva ZOO, návštěva zámku.
  • Odpoledne odjezd do středu města.
  • Nástup na loď – okružní jízda Vídní.
  • Návrat do Brna okolo 20.30.

Termín

  • 4. 8. 2018 (sobota)

Cena

  • 420 Kč dospělí
  • 380 Kč děti a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Cena nezahrnuje:

Plavba lodí – 530 Kč dospělí, děti do 10 let zdarma , děti 10 – 15 let 260 Kč

Jízda vláčkem – 8 Eur

Zámek Schönbrunn – cca 15 EUR
ZOO ve skupině – cca 16 EUR dospělí, 8 EUR děti
Přírodní bludiště – cca 5 EUR dospělí (2,50 EUR děti)

Vídeň – návštěva Schönbrunnu a plavba lodí po Dunaji
3 (60%) 8 votes