Uherský Brod, Trenčín, Piešťany

Bontour - Trenčínský hrad

Navštívíme muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě. U našich východních sousedů zvítáme na Trenčínský hrad a prohlédneme si zajímavé historické město Piešťany.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo), v 7.00 z Brankovic.
  • Návrat do Brna kolem  21.00.

Cena

  • 550 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a služby průvodce.

Muzeum J. A. Komenského

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě se zaměřuje na studování života a díla J. A. Komenského a na historii a etnografii regionu Uherskobrodska. Muzeum sídlí v části dochovaného městského opevnění ze 14. až 16. století s barokním sálem z konce 17. století.

Uherský Brod - Bontour
Trenčínský hrad - Bontour

Trenčínský hrad

Trenčínský hrad byl postaven na místě slovanského hradiště a od 11. století sloužil jako královský strážní hrad. K jeho nejstarším památkám patří románská rotunda, ale zaujme i Matúšovou věží z dob panování Matúše Čáka Trenčínského. Na hradě jsou umístěny expozice Trenčínského muzea. Kromě toho jsou zde k vidění archeologické sbírky a nálezy objevené během archeologických výzkumů na hradě. Jedinečný je pohled z Matúšovy věže před vámi otevře širokou krajinu, městskou architekturu z ptačí perspektivy a mohutné gotické renesanční opevnění sahající až daleko do přírodního lesního porostu Breziny.

Piešťany

Prohlédneme si zajímavé historické město, kde je k vidění například Bojnický zámek. Původní hrad byl upraven do dnešní podoby až na konci 19. století. O poslední přestavbu se zasloužil Ján Pálffy – velký cestoval a sběratel uměleckých skvostů z dalekých cest. Jednou z nejstarších světských budov je Kurhotel. Má pravděpodobně renesanční jádro, vícekrát přestavované až do dnešní podoby. Kolonádový most od Emila Belluše je významnou funkcionalistickou stavbou. Od roku 1931 se zde nachází Balneologické muzeum, od roku 2004 je zde také umístěno slovenské Vojenské historické muzeum.

Piešťany - Bontour